Online chat - Archiv



26.04.2016 - Epilepsie u dětí


Na dotazy odpovídal/a: MUDr. Jitka Rokytová


OTÁZKA: Dobrý den, prosím, je určitý rozdíl mezi příčinami a projevy epilepsie u dětí a u dosplělých, i vzhledem k rozdílnosti toho, tzv. "co má mozek během dosavadního života toho konkrétního jedince za sebou" - vývoj mozku, jeho zatížení, jeho trénink ...? Existuje prevence tohoto onemocnění a jaké procento hraje dědičnost? Také prosím o názor, zda existuje nemoc, která může být určitým předpokladem pro vznik epilepsie nebo je nějaká přímá spojitost tohoto onemocnění i s jinými onemocněními mozku.Díky moc za odpověď.
Honza Janout - 26.04.2016 14:13:25
ODPOVĚĎ: Dobrý den,
u dětí se vyskytují věkově vázané syndromy, které nejsou v dospělosti a tudíž se z nich děti uzdraví. Dospělí mají většinou epilepsii na celý život.
Prevence není žádná, pouze se vyvarovat úrazům hlavy, neboť může epilepsie propuknou i po těžkém úrazu hlavy, jako tzv. poúrazová.
Předpokladem pro vznik epilepsie je jakékoliv poškození mozku v době těhotenství, porodu a dále v celém průběhu života.
dle knihy Praktická epileptologie je dědičnost "u většiny epilepsií polyvalentní, a proto ani riziko není jednoznačně definovatelné. Uvádí se, že v průměru dosahuje riziko vzniku epilepsie u dítěte zdravých rodičů 2 - 3%, v případě jednoho rodiče s epilepsií 6%, v případě jednoho rodiče a příbuzného druhého rodiče 9% a v případě obou rodičů s epilepsií až 12%."
MUDr. Jitka Rokytová - 26.04.2016 14:24:30

OTÁZKA: Dobrý deň pani doktorka,mám 11 ročnú dcéru presne pred rokom február dostala 1. epi záchvat. Záchvat dostala v spánku.Keď prišla zo školy ľahla si na posteľ zapala. Asi po 10 min zaspala...(v škole mali karneval hrala hudba veľmi nahlas v telocvični.)Ked zaspala na to začalo s nou šklbať celým telom a vydávala zvuky.Trvalo to pár sekund. Dvíhala som ju ale nereagovala preto som volala lekára. Ked prišiel lekár bola dezorientovaná nič si nepamätala ani kde do školy chodí. Spravili jej v nemocnici normálne eeg výsledok hraničné.Po pár dní sme mali pospánkove eeg a dostali sme diagnózu epilepsia.Bola som upozornená aby som si všimla či pri zaspavaní sa niečo nedeje a zistila som že každý večer sa opakuje to isté.Večer keď zaspí mykne rukou celou alebo hýbe len prstami to trvá len pár sekúnd po pár minútach opakuje sa znova potom sa pridajú myknutie do nôh že ju mikne ako celú ďalej ako keby dačo mala v ústach prežúva neviem ako by som to pomenovala toto trvá aj trištvrte hodinu. V noci keď spí vydáva zvuk ako keby mrnčala.Dcéra býva veľmi unavená keď príde zo školy nevie sa sústrediť na učenie je neustále unavená podráždená. Spánok má pravidelný večer o 20 hod už spí. Na začiatku liečby sme dostali depakine1/2-0-1 po nasledujúcich kontrolách som vravela že sa opakujú myknutia každý večer po zaspatí niekedy boli horšie a niekedy lepšie dni doktorka nám pridala
tegretol 200mg1x1/2 ale tieto lieky sme mali 2 dni kedže lieky boli bez efektu.Ďalej nám dala levetiracetam 250 mg 2x1 taktiež sme mali len 2 dni vraj bez efektu.Depakine nám nechávala .Pridala nám lamictal ktorý sme brali asi 4 mesiace. Doktorka rozhodla infúzie tak sme ambulantne vybrali asi 5 .Večerné prejavy stále trvajú.Momentálne dcéra berie:depakine1/2-0-1,Talopam 25mg 2x1 ,medotrigin 25 mg 2x1 takúto zostavu liekov máme asi 2,5 mesiaca.Prejavy po zaspatí večer aj poobede keby si zdriemla sa záchvaty opakujú cez deň je veľmi unavená .Na začiatku liečby nám doktorka povedala že asi toto nebudú prejavy epi ale že každý človek po zaspatí mykne .Cez deň som si nevšimla prejav.Po ďalšej kontrole povedala že to bude asi večerná epilepsia..Robila jej opakovane eeg kde nám napísala : 2x zachytené epilkeptiformmné vzorce F vľavo posledné eeg Epi ložisko F sin.Záver:Parcialna Epi F sin-nekompenzovaná.Magnetická rezonácia negativna aj CT.Pani Doktorka nám poradila na únavu tebokan 40 mg -1 tabl ráno ale to je doteraz bez efektu , ďalej berieme pyridoxin 1 tabl. Kvôli padaniu vlasov .Pani doktorka veľmi by som Vás prosila o radu čo by sa dalo kúpiť v lekárni aby dcéra nebola veľmi unavená.Naša pani doktorka povedala ak nabehneme na lieky tak dcéra nebude unavená.Vopred sa ospravedlňujem že som rozpísala ale už sme zúfali že nám lieky po roku liečby nezaberajú .Pani doktorka veľmi Vám ďakujem za odpoveď.
Barborka - 26.04.2016 14:03:22
ODPOVĚĎ: Dobrý den,
nevím kde bydlíte, ale Vaše dcera by měla mít podrobnější vyšetření za hospitalizace s doplněním videoEEG monitorace po dobu 24 hod. To co popisujete mohou být epileptické záchvaty a dívka má několik léku a od každého malou dávku. Vlasy ji nejspíše padají po Depakinu, který tyto potíže dělá. Unavená je na základě nekompenzované epilepsie ale i nejspíše kombinace léků. Pokud máte zájem o vyšetření ve FN Plzeň, můžete mě kontaktovat na tel. čísle 377103402.
MUDr. Jitka Rokytová - 26.04.2016 14:11:46

OTÁZKA: Dakujem vam velmi pekne za odpoved na moju otazku. Kontrolne EEG bolo robene pred mesiacom, bolo v poriadku, na dalsiu kontrolu ideme v juli. Davku liekov pani doktorka zatial nezvysila kvôli tomu, ze syn je podrazdenejsi (ale myslim, ze to nie je len dôsledok liekov, ale aj pubertou). Este raz vdaka za vas cas, ktory venujete nasim otazkam.
gabi11 - 26.04.2016 13:25:40
ODPOVĚĎ: Levetiracetam může dělat podrážděnost i změny nálady, a je dobře, že na to Vaše lékařka myslí.
MUDr. Jitka Rokytová - 26.04.2016 13:29:28

OTÁZKA: Dobry den, chcem sa opytat, syn 4 r. ma dysgenesu corpus callosum, epi ma od 6 mesiacov / parcialne zachvaty so sekundárnou generalizáciou /, dobre zabera na liecbu / t.c. dvojkombinacia convulex a keppra /, mentalne je OK, je nejaka sanca, ze sa antiepileptika casom budu moct vysadit ?
Jana - 26.04.2016 13:11:20
ODPOVĚĎ: Dobrý den,
šance na vysazení antiepileptik je malá, vzhledem k vrozené vývojové vadě mozku, která je vždy riziková pro recidivu záchvatů po vysazení léčby.
MUDr. Jitka Rokytová - 26.04.2016 13:13:18

OTÁZKA: Dobry den!
Mojmu 11 rocnemu synovi bola v decembri 2015 diagnostikovana epilepsia po velkom zachvate. Nasadena mu bola liecba levetiracetamom actavis 250 mg (1 tabletka rano, 1 vecer). Odvtedy sa zachvat neopakoval, ale kazdy vecer predtym ako zaspi ma zasklby bud ramenom, nohou alebo celym telom, niekedy viac, niekedy menej. Velmi pekne vas chcem poprosit, ci mi viete povedat, co tieto zasklby vyvolava, pripadne ci mame podstupit nejake dalsie vysetrenia.
Vopred dakujem za odpoved a zelam vela osobnych aj pracovnych uspechov a vsetkym detom s touto chorobou a ich rodicom vela sily a optimizmu.
gabi11 - 26.04.2016 12:48:45
ODPOVĚĎ: Dobrý den, předem děkuji za přání.
Tyto záškuby před usnutím mohou být projevem epilepsie, ale i jen neklidného spánku, což můžete pozorovat až nyní, kdy dítě více sledujete. Na 11 leté dítě je 2x250 mg malá dávka a proto by měl Váš ošetřující dětský neurolog provést kontrolní EEG a dle nálezu a hladiny léku v krvi upravit dávku léku. Pokud by toto stavy trvaly, je možné natočit 24 hod. videoEEG záznam.
MUDr. Jitka Rokytová - 26.04.2016 13:11:10

OTÁZKA: Dobrý den Pani Doktorko... prosim o radu.. Syn 20m.. parkat protocil oci a ma rucky v pěst a zatřese se.. jen chvilicku.. kamaradka mi rika at jdu na vysetreni.. pro klid duse pujdeme,ale syn je komediant znam ho ,vidim kazdy den jake dela opicky, a protoci oci i kdyz se ma vyfotit..a ten třes dela většinou,kdyz se vzteka ,kdyz mu neco nejde nebo mu neco nedovolim... prosim o vyjadreni..dekuji moccc..:)
Sona - 26.04.2016 12:45:03
ODPOVĚĎ: Dobrý den,
může se jednat u dítěte o zlozvyk, zvláště pokud není přítomna porucha vědomí. Ale pokud toto dělá opakovaně, měl by ho opravdu vidět dětský neurolog.
MUDr. Jitka Rokytová - 26.04.2016 13:08:04

OTÁZKA: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli po epizodě opakovaných epileptických záchvatů (několik za den) může dojít k poškození mozku, které se projeví výrazným zhoršením paměti, výrazně komplikujícím učení a studium. Pokud ano, který odborník tento problém řeší a jakým způsobem? Děkuji.
Ida O'Malley - 26.04.2016 11:31:05
ODPOVĚĎ: Dobrý den,
záleží na charakteru záchvatů, pokud se jedná o velké záchvaty s křečemi a poruchou vědomí, může dojít k poškození mozku, pokud jsou to jen krátké záchvaty bez poruchy vědomí k poškození mozku nedochází. Epilepsie je onemocněním mozku a může být spojena i se zhoršením paměti, zvláště pokud v EEG je epileptická aktivita ve spánku, může narušovat paměť a učení. Tímto problémem by se měl zabývat Váš neurolog a pokusit se o kompenzaci záchvatů.
MUDr. Jitka Rokytová - 26.04.2016 13:06:34

OTÁZKA: Dobrý den,
jak se vůbec může stát, že díte epilepsií onemocní? Jsou nějaké dedičné dispozice, vyvolává to stres, může sem to stát po úrazu?
Děkuji
Evžen - 26.04.2016 10:51:49
ODPOVĚĎ: Dobrý den,
epilepsie v dětském věku vzniká jako následek patologického průběhu těhotenství a porodu, na základě genetické vlohy, ale může být i poúrazová. často se ale příčina vzniku nezjistí. Stres epilepsie nevyvolává.
MUDr. Jitka Rokytová - 26.04.2016 13:00:51

OTÁZKA: Dobrý den,
u synovce se projevila epilepsie v 6 letech. Je to navždycky?
Děkuji
Helena F. - 26.04.2016 10:27:39
ODPOVĚĎ: Dobrý den, v tomto věku se objevují věkově vázané epileptické syndromy - dětské absence a benigní rolandická epilepsie, které se postupně během puberty vyléčí. Záleží na typu epilepsie.
MUDr. Jitka Rokytová - 26.04.2016 12:59:05

OTÁZKA: paní doktorko, moje známá má 14letou dceru, která byla na diskotéce a odvezli ji záchranáři s epileptickým záchvatem. Nikdy před tím ho neměla a údajně to vyvolala kmitající světla na diskotéce. Je to možné? A myslíte, že má klasickou epilepsii, kterou bude mít nadosmrti?
Děkuji
Milena Novotná - 26.04.2016 11:56:06
ODPOVĚĎ: Dobrý den, může takto začít epilepsie, v tomto věku juvenilní myoklonická a to je potom onemocnění na celý život. Může se ale také jednat pouze o jeden provokovaný epileptický záchvat a další se nemusí opakovat. Záleží na EEG a dalším vývoji potíží.
MUDr. Jitka Rokytová - 26.04.2016 12:57:41

Kliknutím na téma chatu zobrazíte celý chat.

Datum chatu Téma chatu Na dotazy odpovídal/a
20.11.2023 Zkouška Jana Würflová
21.11.2023 Dekubity Bc. Vanda Tomášková
17.10.2023 Víte, co jíte? Bc. Romana Fatková, DiS.
18.10.2022 Víte co jíte? Bc. Romana Fatková, DiS.
04.01.2022 Očkování proti Covid – 19 (poznatky a postřehy po ročním očkování….) MUDr. Alena Koubová
21.12.2021 Péče o matku a dítě v šestinedělí MUDr. Jaroslava Karbanová, Ph.D.
07.12.2021 Dekubity Mgr. Nina Müllerová
01.11.2021 Revmatická onemocnění MUDr. Jan Zeman
09.11.2021 Rakovina prostaty a varlat MUDr. Ivan Trávníček, Ph.D.
26.10.2021 Anestezie a resuscitace prof. MUDr. Jan Beneš, Ph.D.
12.10.2021 Duševní zdraví Mgr. Lucie Eisenvortová
12.10.2021 Duševní zdraví Mgr. Lucie Eisenvortová
14.09.2021 Antikoncepce - pomocník nebo strašák? MUDr. Jan Humplík
22.06.2021 Kožní nádory doc. MUDr. Tomáš Fikrle, Ph.D.
08.06.2021 Darování krve - nejvzácnější tekutiny MUDr. Jana Ticháčková
25.05.2021 Hypertenze prof. MUDr. Jan Filipovský, CSc.
11.05.2021 Únavový syndrom Mgr. Pavel Brenkus
27.04.2021 Jarní alergie MUDr. Martina Vachová, Ph.D.
13.04.2021 Parkinsonova choroba MUDr. Vojtěch Mach
30.03.2021 Covid a jeho dopady na naší psychiku Mgr. Dana Chmelařová, Ph.D.
16.03.2021 Bolesti zad - civilizační choroba MUDr. Andrea Kunschová
02.03.2021 Cévní mozková příhoda - mrtvice doc. MUDr. Jan Mraček, Ph.D.
16.02.2021 Rakovina krve doc. MUDr. Daniel Lysák, Ph.D.
02.02.2021 Očkování proti Covid - 19 MUDr. Jana Váchalová
19.01.2021 Infarkt doc. MUDr. Ivo Bernat, Ph.D.
19.01.2021 Infarkt doc. MUDr. Ivo Bernat, Ph.D.
05.01.2021 Oční nemoci a vady MUDr. Ivana Sováková
15.12.2020 Jak se vyhnout stresu o Vánocích Mgr. Pavel Brenkus
01.12.2020 DĚTSKÁ OBEZITA MUDr. Petra Paterová
03.11.2020 RAKOVINA PROSTATY A VARLAT MUDr. Hana Sedláčková
20.10.2020 OSTEOPORÓZA doc. MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D.
06.10.2020 STAŘECKÁ DEMENCE MUDr. Zdeňka Roubalová
10.03.2020 ONEMOCNĚNÍ LEDVIN MUDr. Jiří Kolář
25.02.2020 Fibrilace síní doc. MUDr. Vlastimil Vančura, Ph.D.
11.02.2020 EPILEPSIE U DOSPĚLÝCH MUDr. Hana Vacovská
28.01.2020 Robotické operace MUDr. Václav Karnos
14.01.2020 NEDOSTATEK VITAMÍNU D A JEHO DŮSLEDKY prof. MUDr. Ondřej Topolčan, CSc.
17.12.2019 ZÁNĚTY STŘEV A DRÁŽDIVÝ TRAČNÍK MUDr. Jan Kotyza
03.12.2019 PREVENCE AIDS prof. MUDr. Petr Pazdiora, Ph.D.
19.11.2019 NOVINKY V LÉČBĚ DIABETU MUDr. Michal Krčma, Ph.D.
19.11.2019 Novinky v léčbě diabetu MUDr. Michal Krčma, Ph.D.
05.11.2019 Bipolární porucha MUDr. Jiří Hudeček
22.10.2019 Akutní a chronická otrava oxidem uhelnatým - příznaky a léčba MUDr. Martin Štěpán
08.10.2019 PROBLÉMY SE ZRAKEM, ONEMOCNĚNÍ OČÍ MUDr. Ivana Sováková
24.09.2019 Antikoncepce - možnosti, přínosy, rizika, věk žen a potíže po vysazení MUDr. Jan Humplík
10.09.2019 Artroskopie kloubů MUDr. Ondřej Havel
18.06.2019 Kardiak v létě – na co pozor, jak na dovolenou, jak s pohybem … MUDr. Jan Lhotský
04.06.2019 MELANOM MUDr. Barbora Divišová, Ph.D.
21.05.2019 ŽALUDEČNÍ A DVANÁCTNÍKOVÉ VŘEDY MUDr. Luděk Bouchner
07.05.2019 HPV viry – co všechno způsobují, jaká je prevence doc. MUDr. Jiří Bouda, Ph.D.
23.04.2019 PORUCHY SRÁŽLIVOSTI KRVE – PŘÍČINY, PROJEVY, LÉČBA MUDr. Zdeňka Hajšmanová
09.04.2019 Prevence a léčba diabetické nohy MUDr. Ivana Flanderová
26.03.2019 Zelený zákal, ztráta zraku MUDr. Ivana Sováková
12.03.2019 Rakovina jater prof. MUDr. Vladislav Třeška DrSc.
26.02.2019 Paradentóza - Parodontis MUDr. Jan Liška
12.02.2019 Degenerativní onemocnění páteře, bolesti zad MUDr. Jaroslava Suchá
29.01.2019 Ekzém, lupénka a jiné kožní choroby prof. MUDr. Petra Cetkovská, Ph.D.
15.01.2019 Operace štítné žlázy MUDr. Vladan Hrabě
18.12.2018 Předvánoční stres Mgr. Dana Chmelařová
04.12.2018 Gynekologická onemocnění a operace MUDr. Jiří Presl, Ph.D.
20.11.2018 Ředění krve, proč je to důležité? MUDr. Tomáš Mádr
06.11.2018 Světový den diabetu MUDr. Michal Krčma, Ph.D.
23.10.2018 Osteoporóza doc. MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D.
09.10.2018 Léčebná chirurgie pro a po hubnutí MUDr. Jan Geiger
25.09.2018 Choroby srdce ve stáří MUDr. Jan Lhotský
11.09.2018 Patní ostruha MUDr. Michal Ruml
26.06.2018 Kýla doc. MUDr. Jarmil Šafránek, Ph.D.
19.06.2018 Angina Pectoris doc. MUDr. Jitka Mlíková Seidlerová, Ph.D.
22.05.2018 Cukrovka u dětí a dospívajících MUDr. Petra Paterová
24.04.2018 Alergie a astma MUDr. Martina Vachová
10.04.2018 Onemocnění žlučníku MUDr. Karel Rupert, Ph.D.
27.03.2018 Infekční onemocnění plic – tuberkulóza, zápal plic MUDr. David Havel
27.03.2018 Infekční onemocnění plic – tuberkulóza, zápal plic MUDr. Gabriela Krákorová, Ph.D.
13.03.2018 Nádory mozku a míchy MUDr. Petr Vacek
27.02.2018 Rakovina jícnu a žaludku MUDr. Karel Balihar, Ph.D.
13.02.2018 Rakovina plic MUDr. Veronika Bednářová
30.01.2018 Kosmetické nedostatky kůže – akné, bradavičky, kuří oka, jaterní skvrny, ochlupení MUDr. Barbora Divišová, Ph.D.
16.01.2018 Klimakterium (menopauza) - klimakterické potíže a jejich řešení, důsledky klimakteria MUDr. Lukáš Prajka
02.01.2018 Máme se bát antibiotik? MUDr. Tamara Bergerová
19.12.2017 Kladné emoce, šíření klidu a dobré nálady / energie nejen o svátcích Mgr. Blanka Šestáková, Ph.Dr.
21.11.2017 Řídnutí kostí – osteoporóza doc. MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D.
07.11.2017 Cukrovka - Diabetes mellitus MUDr. Vojtěch Česák
24.10.2017 Rakovina prostaty a známá kampaň Movember MUDr. Tomáš Vavřík
10.10.2017 Onemocnění velkých kloubů MUDr. Karel KOUDELA, Ph.D.
26.09.2017 Porody, 10. výročí Gynekologicko-porodnické kliniky doc. MUDr. Zdeněk Novotný, CSc.
12.09.2017 Kardiovaskulární choroby prof. MUDr. Jan Filipovský, CSc.
20.06.2017 Dětské úrazy MUDr. Pavel Hořák
06.06.2017 Opalování a prevence melanomu MUDr. Barbora Divišová Ph.D.
23.05.2017 Poruchy prokrvení dolních končetin – současné možnosti léčby doc. MUDr. Jiří Moláček, Ph.D.
09.05.2017 Vysoký krevní tlak a rizika s ním spojená MUDr. Markéta Hronová
25.04.2017 Meningokokové infekce a očkování proti nim MUDr. Alena Koubová
11.04.2017 Parkinsonova choroba MUDr. Jan Žák
28.03.2017 Zápal plic, kašel MUDr. David Havel
14.03.2017 Ekzém, lupénka a jiné kožní choroby MUDr. Martin Novák
28.02.2017 Křečové žíly prof. MUDr. Vladislav Třeška, DrSc.
14.02.2017 Karcinom prostaty a nové technologie, které zachytí nádor přesněji MUDr. tomáš Vavřík
31.01.2017 Dna, revmatismus MUDr. David Suchý, Ph.D.
17.01.2017 LDN - Lůžka dlouhodobě nemocných MUDr. Miloš Kopecký
03.01.2017 Migréna MUDr. Rudolf Kotas
20.12.2016 Porod MUDr. Jaroslava Karbanová
06.12.2016 Zdravotní pomůcky pro lidi nemocné i zdravé Jana Martincová
29.11.2016 Úzkost a podzimní deprese PhDr. Blanka Šestáková
22.11.2016 Chronická obstrukční plicní nemoc MUDr. Petr Šafránek
15.11.2016 Cukrovka (Diabetes mellitus) MUDr. Klára Picková
08.11.2016 Zelený zákal, ztáta zraku MUDr. Ivana Sováková
01.11.2016 Paradentóza MUDr. Barbora Valentová
25.10.2016 Karcinom prsu MUDr. Andrea Ňaršanská
18.10.2016 Nejčastější choroby ve stáří MUDr. Kateřina Soukupová
11.10.2016 Výživa Mgr. Jana Körnerová
04.10.2016 Ušní, nosní a krční onemocnění u dětí i dospělých MUDr. Vladan Hrabě
27.09.2016 Alzheimerova choroba doc.MUDr. Jiří Beran, CSc.
20.09.2016 Sociální péče o seniory, terénní a pobytové služby Mgr.Bc. Ivana Šuryová
13.09.2016 Dětská obezita MUDr. Dominika Cvalínová
21.06.2016 Chudokrevnost (Anemie) MUDr.Jitka Šlechtová
14.06.2016 Dárcovství krve MUDr. Jana Ticháčková
07.06.2016 Plastická chirurgie MUDr. Tomáš Kydlíček, Ph.D., MBA.
31.05.2016 Hypertenze prof. MUDr. Jan Filipovský, CSc.
17.05.2016 První pomoc MUDr. Jan Zatloukal
10.05.2016 Porod MUDr. Jaroslava Karbanová
03.05.2016 Melanom prof. MUDr. Karel Pizinger, CSc.
26.04.2016 Epilepsie u dětí MUDr. Jitka Rokytová
19.04.2016 Žaludeční vředy MUDr. Eva Mayerová
12.04.2016 Rakovina ženských orgánů MUDr. Jiří Presl, Ph.D.
05.04.2016 Alzheimerova nemoc MUDr. Zdeňka Roubalová
29.03.2016 Leukémie MUDr. Pavel Jindra, Ph.D.
22.03.2016 Poruchy zraku MUDr. Marie Jurčuková
15.03.2016 Trombóza MUDr. Tomáš Mádr
08.03.2016 Poruchy řeči Mgr. Ivana Herejková
01.03.2016 Jód a jeho vliv nejen na štítnou žlázu MUDr. Hana Grégrová
23.02.2016 Dětská stomatologie doc. MUDr. Vlasta Merglová, CSc.
16.02.2016 Psychosomatické poruchy PhDr. Mgr. Blanka Šestáková
09.02.2016 Bolesti zad a páteře MUDr. Jiří Valeš
02.02.2016 Chřipka MUDr. Jaroslav Jirouš
26.01.2016 Léčba hemeroidů a křečových žil MUDr. Vilém Kuntscher, Ph.D.
19.01.2016 Možnosti diagnostiky pomocí moderní techniky prof. MUDr. Jiří Ferda, Ph.D.
12.01.2016 Spánková apnoe, chrápání MUDr. Krista Plicková
05.01.2016 Péče o předčasně narozené děti doc. MUDr. Jiří Dort, Ph.D.
15.12.2015 Duševní pohoda o Vánocích PhDr. Mgr. Blanka Šestáková
08.12.2015 Celiakie Jaroslava Kreuzbergová, DiS.
01.12.2015 Tuberkulóza MUDr. Václava Dubová
24.11.2015 Lčebná rehabilitace u dětí MUDr. Helena Sobotková
10.11.2015 Diabetes mellitus (cukrovka) prof. MUDr. Zdeněk Rušavý, Ph.D.
03.11.2015 Chřipka a pneumokoková onemocnění MUDr. Jana Váchalová
27.10.2015 Dětská obezita prof. MUDr. Josef Sýkora, Ph.D.
20.10.2015 Revmatická onemocnění MUDr. David Suchý, Ph.D.
13.10.2015 Úzkostné poruchy a fóbie - možnosti léčby bez léků Mgr. Vladimír Stuchl
06.10.2015 Náhlá srdeční smrt MUDr. Vlatimil Vančura, Ph.D.
29.09.2015 Stáří MUDr. Vlasta Štastná
22.09.2015 Rakovina ledvina a jiná ledvinová onemocnění MUDr. Viktor Eret, Ph.D.
15.09.2015 Dětské očkování prof. MUDr.Josef Sýkora, Ph.D.
08.09.2015 Dětské psychické poruchy MUDr. Jiří Podlipný, Ph.D.
30.06.2015 Klíšťová encefalitida MUDr. Jarmila Kydlíčková
23.06.2015 Lékařská genetika MUDr. Ivan Šubrt, Ph.D.
16.06.2015 Infarkt myokardu MUDr. Ivo Bernat
09.06.2015 1.pomoc MUDr. Jakub Kletečka
02.06.2015 Melanom MUDr. Barbora Divišová, Ph.D.
26.05.2015 Bolest a pohyb – vhodné pohybové aktivity z pohledu fyzioterapeuta MUDr. Hana Hladová
19.05.2015 Alergie a astma doc. MUDr. Petr Panzner, CSc,
12.05.2015 endokrinologie MUDr. Michal Krčma
05.05.2015 Chronický únavový syndrom MUDr. Věra Vobořilová
28.04.2015 Gynekologická onemocnění doc. MUDr. Vladimír Kališ, Ph.D.
21.04.2015 Nedoslýchavost MUDr. Monika Vohlídková
14.04.2015 Deprese a jiné psychické nemoci. MUDr. Jiří Hudeček
07.04.2015 Bezpečnost potravin Bc. Eva Halámková
31.03.2015 Dárcovství krve MUDr. Petra Šlechtová, MBA
24.03.2015 Zdraví spánek, poruchy spánku MUDr. Krista Plicková
17.03.2015 Časté nemoci dutiny ústní doc. MUDr. Vlasta Merglová, CSc.
10.03.2015 Cévní mozková příhoda MUDr. Jiří Polívka, CSc.
03.03.2015 Chronické defekty MUDr. Petr Šíma
24.02.2015 Rakovina močového měchýře MUDr. Dušan Mrkos
17.02.2015 Chřipku nepodceňujte! MUDr. Alena Koubová
10.02.2015 Artróza MUDr. Karel Koudela, Ph.D.
03.02.2015 Nový stacionář pro seniory Ing. Bc. Andrea Mašínová, MBA
27.01.2015 Nemoci zažívacího ústrojí, vyšetřovací metody trávicího traktu MUDr. Luděk Bouchner
20.01.2015 Choroby ve stáří MUDr. Kateřina Soukupová
13.01.2015 Chci zhubnout! Jaroslava Kreuzbergová, DiS.
16.12.2014 Chronická obstrukční plicní nemoc a problematika kouření MUDr. Gabriela Krákorová, Ph.D.
09.12.2014 Otázky kolem HIV a AIDS MUDr. Jana Braunová
02.12.2014 Krční, nosní a ušní choroby u dětí a dospělých doc. MUDr. Jaroslav Slípka, CSc.
25.11.2014 Možnosti současné plastické chirurgie MUDr. Tomáš Kydlíček, Ph.D., MBA
18.11.2014 Diabetes mellitus MUDr. Michal Krčma, Ph.D.
11.11.2014 Oční nemoci a vady as. MUDr Šárka Belfínová
04.11.2014 Dárcovství kostní dřeně MUDr. Veronika Bergerová
21.10.2014 Osteoporóza u mužů a žen MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D.
14.10.2014 Kojení a péče o dítě do 1 roku MUDr. Monika Kepková
07.10.2014 Duševní choroby a duševní zdraví MUDr. Jiří Podlipný, Ph.D
30.09.2014 Bolesti hlavy a zad, současné civilizační choroby MUDr. Petr Ševčík, Ph.D.
23.09.2014 Urologická onemocnění MUDr. Dušan Mrkos
16.09.2014 Onkologická onemocnění MUDr. Marie Votavová
09.09.2014 Poruchy chování a učení v dětském věku, péče o děti zdravotně znevýhodněné. Mgr. Alice Kozáková
24.06.2014 Kožní nemoci MUDr. Martin Novák
17.06.2014 Rakovina prsu MUDr. Ilona Zedníková
10.06.2014 Infekční onemocnění a cestovní medicína MUDr. Alena Koubová
03.06.2014 Dětské letní nemoci MUDr. Zdeňka Černá
27.05.2014 Sociální práce ve zdravotnictví Mgr. Eva Weinfurterová
20.05.2014 Porody ve FN Plzeň Bc. Ivana Hánová
13.05.2014 Výživa Jaroslava Kreuzbergová, DiS.
06.05.2014 Dárcovství krve MUDr. Mája Švojgrová
29.04.2014 Vše o Fakultní nemocnici Plzeň Ing. Bc. Andrea Mašínová, MBA