Online chat - Archiv



30.03.2021 - Covid a jeho dopady na naší psychiku


Na dotazy odpovídal/a: Mgr. Dana Chmelařová, Ph.D.


OTÁZKA: Dobrý den, prosím, jak velký vliv může mít strach v této době na oslabení naší imunity? Naopak prý smích podporuje tvorbu bílých krvinek? Děkuji
Honza Janout - 30.03.2021 14:53:26
ODPOVĚĎ: Dobrý den, důležité je jak dlouho strach (a nebo častěji spíše stres) na člověka působí a jakou má člověk tzv. frustrační toleranci (to znamená schopnost se stresem se vyrovnat). Pokud se jedná o dlouhodobý stres, může dojít ke snížení imunity a také ke vzniku psychosomatických potíží.
Mgr. Dana Chmelařová, Ph.D. - 30.03.2021 15:05:58

OTÁZKA: Dobrý den, prosím o váš odborný názor, co se stane s naší psychikou, až tohle všechno skončí? Mám docela strach.
Pavel J. - 30.03.2021 12:14:48
ODPOVĚĎ: Dobrý den, odpověď na tuto otázku není jednoznačná a asi bych potřebovala více prostoru, než umožňuje tento chat. Důležité je však, abychom si uvědomili, že zátěž a stres, které v životě prožíváme, nám mohou přinést nejen smutek a nepříjemné psychické pocity. Mohou nás v našem životě i významně posunout. Když například prožijeme stres a strach z nějaké události (například maturitní zkouška) tak se dostaví příjemný pocit, že jsme to zvládli a zvýší to i naši sebedůvěru. Co si kdo z tohoto období odneseme je velice individuální. Já však přesto věřím, že si odneseme i určité poučení a poznání. Třeba uvědomění si toho co všechno je v našem životě důležité. Že štěstí je mozaika složená z drobných radostí a jak nám tyto radosti (které jsme často vnímali jako samozřejmost) mohou chybět. A tím myslím sport, kulturu, možnosti péče o sebe, ale nejvíc ze všeho důležitost osobního setkávání se.
Mgr. Dana Chmelařová, Ph.D. - 30.03.2021 14:26:59

OTÁZKA: Dobry den, situaci prace na home office a deti doma s online vyukou uz nezvladam. Manzel taky na home office. Je to doslova blazinec, zadne svetlo na konci tunelu. Kazdodenni kolotoc prace do toho vareni obedu, veceri, uceni se s detmi, uklizeni, prani... manzel nepomaha. Prosim poradte, uz jsem zoufala. Mezi lidmi uz jsem nebyla ani nepamatuju. Pribrala jsem, spatne spim. Diky... Bara
Bara - 30.03.2021 13:14:56
ODPOVĚĎ: Dobrý den, vidím, že zvládáte celou řadu povinností a ještě navíc v náročné situaci, kdy jste celá rodina dlouhodobě společně v jednom bytě. Existují tzv. copingové strategie což jsou způsoby jak zvládat zátěž a stres a jak se s nimi vyrovnávat. Je však potřeba vybrat takovou strategii, která vám bude vyhovovat. Můžete si o tom něco přečíst na internetu, ale spíš bych doporučovala konzultaci s odborníkem. V současné době nabízejí psychologové a psychoterapeuti i konzultace online. S kolegy často říkáme, že když nevidíme světlo na konci tunelu, je potřeba si v tunelu rozsvítit lampičky, které nám cestu v tuto chvíli usnadní a k tomu světlu nás dovedou. Jsou to takové ty drobné radosti, které pro sebe můžeme udělat. Nejdůležitější, čím by jste asi měla začít, je najít si každý den alespoň chvilku jen pro sebe. Jít třeba sama chvilku ven na procházku, nebo si jít zaběhat (pokud ráda sportujete), nebo si sednout na chvíli s dobrou kávou a knížkou apod.
Mgr. Dana Chmelařová, Ph.D. - 30.03.2021 14:07:54

OTÁZKA: Dobry den pani doktorko, chtek bych jen pochvalit a velice ocenit praci pani psycholozky Markéty Zajicove, ktera se o me starala prave pri covid onemocneni, nemel jsem moznost ji podekovat osobně, tak aspon takto velke diky. Je to opravdu profesional na svem miste, vic takových psychologu :)
Karel - 30.03.2021 12:06:53
ODPOVĚĎ: Dobrý den, děkuji za milá slova a ráda pochvalu předám.
Mgr. Dana Chmelařová, Ph.D. - 30.03.2021 13:49:09

OTÁZKA: Dobrý den, paní magistro, máme s desetiletého syna, který má poslední dobou záchvaty vzteku, kdy je schopný křičet, brečet, dokonce mlátit sebou o zem. Nikdy dřív tohle nedělal a myslím si, že je na takové chování poměrně starý. Může být i takový projev chování u dítěte dopadem kvůli tomu, že nechodí do školy a nemůže se věnovat svým zálibám? A jak prosím reagovat, jak ho uklidnit? Děkuji Vám za případnou odpověď a omlouvám se, pokud to není otázka úplně související s covidem. Tomáš Jirků
Tomáš Jirků - 30.03.2021 10:50:20
ODPOVĚĎ: Dobrý den, děkuji za otázku. Stejně tak jako má současná doba vliv na prožívání dospělých má také vliv na prožívání a chování dětí. U dětí reakce na náročnou životní situaci bývají více variabilní než u dospělých. Můžeme se setkat s projevy úzkosti a smutku nebo na druhou stranu vzteku a až agresivního chování. Zároveň se u dětí v takovýchto situacích může projevit tak zvaná regrese na nižší vývojovou úroveň. To znamená, že se chovají tak, že to nedopovídá jejich současnému věku. Konkrétní radu by vám mohl dát psycholog, který by byl blíže obeznámen s celou situací. Bylo by potřeba vědět jak často syn tyto stavy má a jak dlouho trvají, co jim předchází a podobně.
Mgr. Dana Chmelařová, Ph.D. - 30.03.2021 13:46:23

OTÁZKA: Dobrý den, nejsem úplně typ na depresi, ale poslední dobou mívám pocit "prázdné hlavy", nedokážu se na nic pořádně soustředit, nic mě nezajímá a když se začnu snažit se nějak zaměstnat, tak mi vše padá z rukou a nic se mi nedaří. Stále mi v hlavě běhá jen pocit, že už se situace nikdy nezlepší a my takto budeme žít stále. Snažím se to na sobě nedávat znát kvůli dětem, ale ani to už se mi nějak nedaří. Myslíte, že by to mohla být nějaká forma deprese? A jak proti tomu mám bojovat? Děkuji za odpověď.
Jana - 30.03.2021 12:02:49
ODPOVĚĎ: Dobrý den, situace s onemocněním COVID 19 trvá už velmi dlouhou dobu. Je zde řada opatření, která zcela zásadně ovlivňují náš život. Máme obavy o zdraví naše i našich blízkých a je zde i nejistota v tom co nás čeká. Je tedy naprosto přirozené, že to má vliv i na psychiku lidí, kteří jsou jinak psychicky velmi odolní. Pocit, že nás nic nebaví, jsme smutní, máme „prázdnou hlavu“…je tedy přirozenou občasnou reakcí na současný stav. Jde však o intenzitu a délku trvání tohoto stavu. Pokud se to stane jen někdy a jsou dny, kdy se cítíte lépe, nejde patrně o depresi, ale přirozenou reakci na zátěžovou situaci. Pokud však jsou tyto potíže souvislé a jsou ve spojení s poruchami spánku (potíže s usínáním, časté noční probouzení…,), příjmem potravy ( jíme buď málo – máme pocit staženého žaludku, nebo naopak příliš a často…), zvýšenou únavou, potížemi s pamětí či soustředěním…pak je již dobré kontaktovat odborníka (psychologa či psychiatra), který určí zda se jedná o depresi a doporučí další postup.
Je potřeba také o svých pocitech mluvit se svými blízkými, přáteli…a nesnažit se držet nepříjemné pocity v sobě.
Mgr. Dana Chmelařová, Ph.D. - 30.03.2021 13:30:24

OTÁZKA: Dobrý den, provozuji kadeřnictví a samozřejmě jsem kvůli pandemii na hraně toho svoji podnikatelskou činnost ukončit. Jsem dlouhodobě frustrovaná, nic mě nebaví, pořád jen myslím na to, co budu dělat, protože docházejí finance. Navíc žiju sama, děti jsou již odrostlé a manžela nemám. Nemám nikoho, s kým bych mohla svou situaci probrat, kdo by mi poradil. Nevíte, kam bych se mohla obrátit? Děkuji. Lída B.
Lidka - 30.03.2021 10:44:01
ODPOVĚĎ: Dobrý den, rozumím tomu, že jste nyní ve velice těžké situaci a věřím, že by vám mohl pomoci rozhovor s psychologem nebo psychoterapeutem. Na internetu jistě můžete najít kontakty na odborníky, kteří jsou v dojezdové vzdálenosti od vašeho bydliště. Někteří kolegové pracují nyní i online což někomu vyhovuje, někdo však preferuje spíše osobní setkání. Pokud by kapacity v místě vašeho bydliště byly obsazené, kontaktujte svoji zdravotní pojišťovnu a ta by vám měla předat kontakt na odborníka s volnou kapacitou.
Mgr. Dana Chmelařová, Ph.D. - 30.03.2021 13:12:23

OTÁZKA: Dobrý den, zajímalo by mě, jestli se dá něco dělat s potížema se soustředěním, které vznikly při/po onemocnění covidem. Jak dlouho to může trvat? Jsou na to nějaké léky? Děkuji.
František - 30.03.2021 11:17:08
ODPOVĚĎ: Dobrý den, potíže se soustředěním nebo obecně zhoršení pozornosti může být v souvislosti s COVID i jiným typem onemocnění časté. Běžně se stává i v situaci, kdy máme třeba víc pracovní nebo psychické zátěže, nebo jsme prostě více unaveni. Doporučuji postupovat tak, že se nejprve pokusíme odstranit (nebo alespoň zmírnit) situace, které v nás vyvolávají stres a více odpočívat a nabrat psychické i fyzické síly. Dát čas a prostor pro rekonvalescenci. Zároveň je možné pozornost trénovat. Způsoby trénování jistě najdete v literatuře či na internetu. Hledat můžete pod odkazy: kognitivní trénink, trénování paměti a pozornosti, …Pokud by toto nepomohlo doporučuji navštívit psychologa, který pomůže určit rozsah potíží a případně specifický nástup tréninku a teprve potom uvažovat o nasazení medikace.
Mgr. Dana Chmelařová, Ph.D. - 30.03.2021 13:05:59

OTÁZKA: Dobrý den, mám problém s alkoholem. Myslím, že už je to za rozumnou mezí, chtěl bych o tom mluvit s nějakým odborníkem. Můžete mi říct, kam se obrátit?
M. K. - 30.03.2021 11:20:45
ODPOVĚĎ: Dobrý den, doporučuji nepodcenit tento problém a obrátit se na adiktologa (odborník zabývající se závislostmi, jejich prevencí, léčbou a poradenstvím) a probrat s ním aktuální stav a možnosti jeho řešení.
Mgr. Dana Chmelařová, Ph.D. - 30.03.2021 13:03:50

OTÁZKA: Paní psycholožko, mohou nějak souviset noční můry a nespavost s tímto onemocněním? Covid jsem měla už asi před třemi měsíci, průběh zrovna klidný nebyl, ale bez hospitalizace. Od té doby mám ale velké problémy s usínáním, a když už usnu, tak se často budím kvůli špatným snům. Díky moc.
Hanka - 30.03.2021 11:39:07
ODPOVĚĎ: Dobrý den, děkuji za dotaz. Ano máme zkušenost, že pacienti, kteří prodělali toto onemocnění, si často stěžují na zvýšenou úzkostnost a také poruchy spánku. Nejčastěji je to u pacientů, kteří byli hospitalizováni, ale není zdaleka výjimkou ani to, že se to projevuje u pacientů, u kterých hospitalizace nebyla. Bývá narušen průběh spánku (potíže s usínáním, časté noční buzení nebo naopak časné ranní probouzení) a někdy také kvalita (velmi lehký spánek, pocit, jako bychom ani nespali, nepříjemné sny).
Mgr. Dana Chmelařová, Ph.D. - 30.03.2021 13:02:50

Kliknutím na téma chatu zobrazíte celý chat.

Datum chatu Téma chatu Na dotazy odpovídal/a
20.11.2023 Zkouška Jana Würflová
21.11.2023 Dekubity Bc. Vanda Tomášková
17.10.2023 Víte, co jíte? Bc. Romana Fatková, DiS.
18.10.2022 Víte co jíte? Bc. Romana Fatková, DiS.
04.01.2022 Očkování proti Covid – 19 (poznatky a postřehy po ročním očkování….) MUDr. Alena Koubová
21.12.2021 Péče o matku a dítě v šestinedělí MUDr. Jaroslava Karbanová, Ph.D.
07.12.2021 Dekubity Mgr. Nina Müllerová
01.11.2021 Revmatická onemocnění MUDr. Jan Zeman
09.11.2021 Rakovina prostaty a varlat MUDr. Ivan Trávníček, Ph.D.
26.10.2021 Anestezie a resuscitace prof. MUDr. Jan Beneš, Ph.D.
12.10.2021 Duševní zdraví Mgr. Lucie Eisenvortová
12.10.2021 Duševní zdraví Mgr. Lucie Eisenvortová
14.09.2021 Antikoncepce - pomocník nebo strašák? MUDr. Jan Humplík
22.06.2021 Kožní nádory doc. MUDr. Tomáš Fikrle, Ph.D.
08.06.2021 Darování krve - nejvzácnější tekutiny MUDr. Jana Ticháčková
25.05.2021 Hypertenze prof. MUDr. Jan Filipovský, CSc.
11.05.2021 Únavový syndrom Mgr. Pavel Brenkus
27.04.2021 Jarní alergie MUDr. Martina Vachová, Ph.D.
13.04.2021 Parkinsonova choroba MUDr. Vojtěch Mach
30.03.2021 Covid a jeho dopady na naší psychiku Mgr. Dana Chmelařová, Ph.D.
16.03.2021 Bolesti zad - civilizační choroba MUDr. Andrea Kunschová
02.03.2021 Cévní mozková příhoda - mrtvice doc. MUDr. Jan Mraček, Ph.D.
16.02.2021 Rakovina krve doc. MUDr. Daniel Lysák, Ph.D.
02.02.2021 Očkování proti Covid - 19 MUDr. Jana Váchalová
19.01.2021 Infarkt doc. MUDr. Ivo Bernat, Ph.D.
19.01.2021 Infarkt doc. MUDr. Ivo Bernat, Ph.D.
05.01.2021 Oční nemoci a vady MUDr. Ivana Sováková
15.12.2020 Jak se vyhnout stresu o Vánocích Mgr. Pavel Brenkus
01.12.2020 DĚTSKÁ OBEZITA MUDr. Petra Paterová
03.11.2020 RAKOVINA PROSTATY A VARLAT MUDr. Hana Sedláčková
20.10.2020 OSTEOPORÓZA doc. MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D.
06.10.2020 STAŘECKÁ DEMENCE MUDr. Zdeňka Roubalová
10.03.2020 ONEMOCNĚNÍ LEDVIN MUDr. Jiří Kolář
25.02.2020 Fibrilace síní doc. MUDr. Vlastimil Vančura, Ph.D.
11.02.2020 EPILEPSIE U DOSPĚLÝCH MUDr. Hana Vacovská
28.01.2020 Robotické operace MUDr. Václav Karnos
14.01.2020 NEDOSTATEK VITAMÍNU D A JEHO DŮSLEDKY prof. MUDr. Ondřej Topolčan, CSc.
17.12.2019 ZÁNĚTY STŘEV A DRÁŽDIVÝ TRAČNÍK MUDr. Jan Kotyza
03.12.2019 PREVENCE AIDS prof. MUDr. Petr Pazdiora, Ph.D.
19.11.2019 NOVINKY V LÉČBĚ DIABETU MUDr. Michal Krčma, Ph.D.
19.11.2019 Novinky v léčbě diabetu MUDr. Michal Krčma, Ph.D.
05.11.2019 Bipolární porucha MUDr. Jiří Hudeček
22.10.2019 Akutní a chronická otrava oxidem uhelnatým - příznaky a léčba MUDr. Martin Štěpán
08.10.2019 PROBLÉMY SE ZRAKEM, ONEMOCNĚNÍ OČÍ MUDr. Ivana Sováková
24.09.2019 Antikoncepce - možnosti, přínosy, rizika, věk žen a potíže po vysazení MUDr. Jan Humplík
10.09.2019 Artroskopie kloubů MUDr. Ondřej Havel
18.06.2019 Kardiak v létě – na co pozor, jak na dovolenou, jak s pohybem … MUDr. Jan Lhotský
04.06.2019 MELANOM MUDr. Barbora Divišová, Ph.D.
21.05.2019 ŽALUDEČNÍ A DVANÁCTNÍKOVÉ VŘEDY MUDr. Luděk Bouchner
07.05.2019 HPV viry – co všechno způsobují, jaká je prevence doc. MUDr. Jiří Bouda, Ph.D.
23.04.2019 PORUCHY SRÁŽLIVOSTI KRVE – PŘÍČINY, PROJEVY, LÉČBA MUDr. Zdeňka Hajšmanová
09.04.2019 Prevence a léčba diabetické nohy MUDr. Ivana Flanderová
26.03.2019 Zelený zákal, ztráta zraku MUDr. Ivana Sováková
12.03.2019 Rakovina jater prof. MUDr. Vladislav Třeška DrSc.
26.02.2019 Paradentóza - Parodontis MUDr. Jan Liška
12.02.2019 Degenerativní onemocnění páteře, bolesti zad MUDr. Jaroslava Suchá
29.01.2019 Ekzém, lupénka a jiné kožní choroby prof. MUDr. Petra Cetkovská, Ph.D.
15.01.2019 Operace štítné žlázy MUDr. Vladan Hrabě
18.12.2018 Předvánoční stres Mgr. Dana Chmelařová
04.12.2018 Gynekologická onemocnění a operace MUDr. Jiří Presl, Ph.D.
20.11.2018 Ředění krve, proč je to důležité? MUDr. Tomáš Mádr
06.11.2018 Světový den diabetu MUDr. Michal Krčma, Ph.D.
23.10.2018 Osteoporóza doc. MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D.
09.10.2018 Léčebná chirurgie pro a po hubnutí MUDr. Jan Geiger
25.09.2018 Choroby srdce ve stáří MUDr. Jan Lhotský
11.09.2018 Patní ostruha MUDr. Michal Ruml
26.06.2018 Kýla doc. MUDr. Jarmil Šafránek, Ph.D.
19.06.2018 Angina Pectoris doc. MUDr. Jitka Mlíková Seidlerová, Ph.D.
22.05.2018 Cukrovka u dětí a dospívajících MUDr. Petra Paterová
24.04.2018 Alergie a astma MUDr. Martina Vachová
10.04.2018 Onemocnění žlučníku MUDr. Karel Rupert, Ph.D.
27.03.2018 Infekční onemocnění plic – tuberkulóza, zápal plic MUDr. David Havel
27.03.2018 Infekční onemocnění plic – tuberkulóza, zápal plic MUDr. Gabriela Krákorová, Ph.D.
13.03.2018 Nádory mozku a míchy MUDr. Petr Vacek
27.02.2018 Rakovina jícnu a žaludku MUDr. Karel Balihar, Ph.D.
13.02.2018 Rakovina plic MUDr. Veronika Bednářová
30.01.2018 Kosmetické nedostatky kůže – akné, bradavičky, kuří oka, jaterní skvrny, ochlupení MUDr. Barbora Divišová, Ph.D.
16.01.2018 Klimakterium (menopauza) - klimakterické potíže a jejich řešení, důsledky klimakteria MUDr. Lukáš Prajka
02.01.2018 Máme se bát antibiotik? MUDr. Tamara Bergerová
19.12.2017 Kladné emoce, šíření klidu a dobré nálady / energie nejen o svátcích Mgr. Blanka Šestáková, Ph.Dr.
21.11.2017 Řídnutí kostí – osteoporóza doc. MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D.
07.11.2017 Cukrovka - Diabetes mellitus MUDr. Vojtěch Česák
24.10.2017 Rakovina prostaty a známá kampaň Movember MUDr. Tomáš Vavřík
10.10.2017 Onemocnění velkých kloubů MUDr. Karel KOUDELA, Ph.D.
26.09.2017 Porody, 10. výročí Gynekologicko-porodnické kliniky doc. MUDr. Zdeněk Novotný, CSc.
12.09.2017 Kardiovaskulární choroby prof. MUDr. Jan Filipovský, CSc.
20.06.2017 Dětské úrazy MUDr. Pavel Hořák
06.06.2017 Opalování a prevence melanomu MUDr. Barbora Divišová Ph.D.
23.05.2017 Poruchy prokrvení dolních končetin – současné možnosti léčby doc. MUDr. Jiří Moláček, Ph.D.
09.05.2017 Vysoký krevní tlak a rizika s ním spojená MUDr. Markéta Hronová
25.04.2017 Meningokokové infekce a očkování proti nim MUDr. Alena Koubová
11.04.2017 Parkinsonova choroba MUDr. Jan Žák
28.03.2017 Zápal plic, kašel MUDr. David Havel
14.03.2017 Ekzém, lupénka a jiné kožní choroby MUDr. Martin Novák
28.02.2017 Křečové žíly prof. MUDr. Vladislav Třeška, DrSc.
14.02.2017 Karcinom prostaty a nové technologie, které zachytí nádor přesněji MUDr. tomáš Vavřík
31.01.2017 Dna, revmatismus MUDr. David Suchý, Ph.D.
17.01.2017 LDN - Lůžka dlouhodobě nemocných MUDr. Miloš Kopecký
03.01.2017 Migréna MUDr. Rudolf Kotas
20.12.2016 Porod MUDr. Jaroslava Karbanová
06.12.2016 Zdravotní pomůcky pro lidi nemocné i zdravé Jana Martincová
29.11.2016 Úzkost a podzimní deprese PhDr. Blanka Šestáková
22.11.2016 Chronická obstrukční plicní nemoc MUDr. Petr Šafránek
15.11.2016 Cukrovka (Diabetes mellitus) MUDr. Klára Picková
08.11.2016 Zelený zákal, ztáta zraku MUDr. Ivana Sováková
01.11.2016 Paradentóza MUDr. Barbora Valentová
25.10.2016 Karcinom prsu MUDr. Andrea Ňaršanská
18.10.2016 Nejčastější choroby ve stáří MUDr. Kateřina Soukupová
11.10.2016 Výživa Mgr. Jana Körnerová
04.10.2016 Ušní, nosní a krční onemocnění u dětí i dospělých MUDr. Vladan Hrabě
27.09.2016 Alzheimerova choroba doc.MUDr. Jiří Beran, CSc.
20.09.2016 Sociální péče o seniory, terénní a pobytové služby Mgr.Bc. Ivana Šuryová
13.09.2016 Dětská obezita MUDr. Dominika Cvalínová
21.06.2016 Chudokrevnost (Anemie) MUDr.Jitka Šlechtová
14.06.2016 Dárcovství krve MUDr. Jana Ticháčková
07.06.2016 Plastická chirurgie MUDr. Tomáš Kydlíček, Ph.D., MBA.
31.05.2016 Hypertenze prof. MUDr. Jan Filipovský, CSc.
17.05.2016 První pomoc MUDr. Jan Zatloukal
10.05.2016 Porod MUDr. Jaroslava Karbanová
03.05.2016 Melanom prof. MUDr. Karel Pizinger, CSc.
26.04.2016 Epilepsie u dětí MUDr. Jitka Rokytová
19.04.2016 Žaludeční vředy MUDr. Eva Mayerová
12.04.2016 Rakovina ženských orgánů MUDr. Jiří Presl, Ph.D.
05.04.2016 Alzheimerova nemoc MUDr. Zdeňka Roubalová
29.03.2016 Leukémie MUDr. Pavel Jindra, Ph.D.
22.03.2016 Poruchy zraku MUDr. Marie Jurčuková
15.03.2016 Trombóza MUDr. Tomáš Mádr
08.03.2016 Poruchy řeči Mgr. Ivana Herejková
01.03.2016 Jód a jeho vliv nejen na štítnou žlázu MUDr. Hana Grégrová
23.02.2016 Dětská stomatologie doc. MUDr. Vlasta Merglová, CSc.
16.02.2016 Psychosomatické poruchy PhDr. Mgr. Blanka Šestáková
09.02.2016 Bolesti zad a páteře MUDr. Jiří Valeš
02.02.2016 Chřipka MUDr. Jaroslav Jirouš
26.01.2016 Léčba hemeroidů a křečových žil MUDr. Vilém Kuntscher, Ph.D.
19.01.2016 Možnosti diagnostiky pomocí moderní techniky prof. MUDr. Jiří Ferda, Ph.D.
12.01.2016 Spánková apnoe, chrápání MUDr. Krista Plicková
05.01.2016 Péče o předčasně narozené děti doc. MUDr. Jiří Dort, Ph.D.
15.12.2015 Duševní pohoda o Vánocích PhDr. Mgr. Blanka Šestáková
08.12.2015 Celiakie Jaroslava Kreuzbergová, DiS.
01.12.2015 Tuberkulóza MUDr. Václava Dubová
24.11.2015 Lčebná rehabilitace u dětí MUDr. Helena Sobotková
10.11.2015 Diabetes mellitus (cukrovka) prof. MUDr. Zdeněk Rušavý, Ph.D.
03.11.2015 Chřipka a pneumokoková onemocnění MUDr. Jana Váchalová
27.10.2015 Dětská obezita prof. MUDr. Josef Sýkora, Ph.D.
20.10.2015 Revmatická onemocnění MUDr. David Suchý, Ph.D.
13.10.2015 Úzkostné poruchy a fóbie - možnosti léčby bez léků Mgr. Vladimír Stuchl
06.10.2015 Náhlá srdeční smrt MUDr. Vlatimil Vančura, Ph.D.
29.09.2015 Stáří MUDr. Vlasta Štastná
22.09.2015 Rakovina ledvina a jiná ledvinová onemocnění MUDr. Viktor Eret, Ph.D.
15.09.2015 Dětské očkování prof. MUDr.Josef Sýkora, Ph.D.
08.09.2015 Dětské psychické poruchy MUDr. Jiří Podlipný, Ph.D.
30.06.2015 Klíšťová encefalitida MUDr. Jarmila Kydlíčková
23.06.2015 Lékařská genetika MUDr. Ivan Šubrt, Ph.D.
16.06.2015 Infarkt myokardu MUDr. Ivo Bernat
09.06.2015 1.pomoc MUDr. Jakub Kletečka
02.06.2015 Melanom MUDr. Barbora Divišová, Ph.D.
26.05.2015 Bolest a pohyb – vhodné pohybové aktivity z pohledu fyzioterapeuta MUDr. Hana Hladová
19.05.2015 Alergie a astma doc. MUDr. Petr Panzner, CSc,
12.05.2015 endokrinologie MUDr. Michal Krčma
05.05.2015 Chronický únavový syndrom MUDr. Věra Vobořilová
28.04.2015 Gynekologická onemocnění doc. MUDr. Vladimír Kališ, Ph.D.
21.04.2015 Nedoslýchavost MUDr. Monika Vohlídková
14.04.2015 Deprese a jiné psychické nemoci. MUDr. Jiří Hudeček
07.04.2015 Bezpečnost potravin Bc. Eva Halámková
31.03.2015 Dárcovství krve MUDr. Petra Šlechtová, MBA
24.03.2015 Zdraví spánek, poruchy spánku MUDr. Krista Plicková
17.03.2015 Časté nemoci dutiny ústní doc. MUDr. Vlasta Merglová, CSc.
10.03.2015 Cévní mozková příhoda MUDr. Jiří Polívka, CSc.
03.03.2015 Chronické defekty MUDr. Petr Šíma
24.02.2015 Rakovina močového měchýře MUDr. Dušan Mrkos
17.02.2015 Chřipku nepodceňujte! MUDr. Alena Koubová
10.02.2015 Artróza MUDr. Karel Koudela, Ph.D.
03.02.2015 Nový stacionář pro seniory Ing. Bc. Andrea Mašínová, MBA
27.01.2015 Nemoci zažívacího ústrojí, vyšetřovací metody trávicího traktu MUDr. Luděk Bouchner
20.01.2015 Choroby ve stáří MUDr. Kateřina Soukupová
13.01.2015 Chci zhubnout! Jaroslava Kreuzbergová, DiS.
16.12.2014 Chronická obstrukční plicní nemoc a problematika kouření MUDr. Gabriela Krákorová, Ph.D.
09.12.2014 Otázky kolem HIV a AIDS MUDr. Jana Braunová
02.12.2014 Krční, nosní a ušní choroby u dětí a dospělých doc. MUDr. Jaroslav Slípka, CSc.
25.11.2014 Možnosti současné plastické chirurgie MUDr. Tomáš Kydlíček, Ph.D., MBA
18.11.2014 Diabetes mellitus MUDr. Michal Krčma, Ph.D.
11.11.2014 Oční nemoci a vady as. MUDr Šárka Belfínová
04.11.2014 Dárcovství kostní dřeně MUDr. Veronika Bergerová
21.10.2014 Osteoporóza u mužů a žen MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D.
14.10.2014 Kojení a péče o dítě do 1 roku MUDr. Monika Kepková
07.10.2014 Duševní choroby a duševní zdraví MUDr. Jiří Podlipný, Ph.D
30.09.2014 Bolesti hlavy a zad, současné civilizační choroby MUDr. Petr Ševčík, Ph.D.
23.09.2014 Urologická onemocnění MUDr. Dušan Mrkos
16.09.2014 Onkologická onemocnění MUDr. Marie Votavová
09.09.2014 Poruchy chování a učení v dětském věku, péče o děti zdravotně znevýhodněné. Mgr. Alice Kozáková
24.06.2014 Kožní nemoci MUDr. Martin Novák
17.06.2014 Rakovina prsu MUDr. Ilona Zedníková
10.06.2014 Infekční onemocnění a cestovní medicína MUDr. Alena Koubová
03.06.2014 Dětské letní nemoci MUDr. Zdeňka Černá
27.05.2014 Sociální práce ve zdravotnictví Mgr. Eva Weinfurterová
20.05.2014 Porody ve FN Plzeň Bc. Ivana Hánová
13.05.2014 Výživa Jaroslava Kreuzbergová, DiS.
06.05.2014 Dárcovství krve MUDr. Mája Švojgrová
29.04.2014 Vše o Fakultní nemocnici Plzeň Ing. Bc. Andrea Mašínová, MBA