Online chat - Archiv



03.06.2014 - Dětské letní nemoci


Na dotazy odpovídal/a: MUDr. Zdeňka Černá


OTÁZKA: Jak nejlépe ochránit dítě před infektcí na veřejném koupališti?
Pavel Muk - 03.06.2014 13:32:30
ODPOVĚĎ: Dobrý den,
důležité je stáří dítěte (kojenci, batolata, starší děti) a hygienickém standardu daného koupaliště. Pokud možno, infomovat se o kvalitě vody v koupališti, dodržování epidemiologických zásad provozu. Zkontrolovat stav sanitárních zařízení (toalety, šatny), dbát, aby dítě dodržovalo hygienické zásady po použití toalety, vysprchovat se po koupání v bazénu a podobně. U dětí s chronickým onemocněním, sníženou imunitou veřejná koupaliště nenavštěvovat.

3.6.2014 MUDr. Zdeňka Černá
MUDr. Zdeňka Černá - 03.06.2014 14:29:48

OTÁZKA: Jedeme s vnučkou do Bulharska. Sousedka mi říkala, že je dobré jako prevenci proti průjmu podávat jí každé ráno lžíci vodky. Souhlasíte?
Zdeňka Kožíšková - 03.06.2014 13:33:51
ODPOVĚĎ: Vážená paní Kožíšková,
pro Vaši vnučku jsou vhodnější probiotika, dodržování hygienických zásad a omezení konzumace nedostatečně tepelně upravovaných jídel !

3.6.2014 MUDr. Zdeňka Černá
MUDr. Zdeňka Černá - 03.06.2014 14:14:58

OTÁZKA: Dcerku bolelo v krku, paní doktorka jí ale nedala antibiotika, že tato angína je virového původu a léky by nezabraly. Je to možné?
Hana Rosenbaumová - 03.06.2014 13:35:50
ODPOVĚĎ: Vážená paní Rosenbaumová,
antibiotická léčba je určená pro onemocnění vyvolaná bakteriemi, pro což je typická klinika a lokální nález v krku, dále pozitivní zánětlivé ukazatelé při laboratorním vyšetření a rovněž tak mikrobiologické vyšetření (výtěr z krku). Pokud je nález a vyšetření odpovídající virové infekci, není antibiotická léčba indikována.

3.6.2014 MUDr. Zdeňka Černá
MUDr. Zdeňka Černá - 03.06.2014 14:11:42

OTÁZKA: Dobrý den. Máme v rodině 14 denní miminko, celá rodina bydlí v panelovém domě v 7.patře. Mám obavy z nadcházejících horkých dnů, nevím, jak zacházet s novorozenětem v parných dnech. Říká se, že teplota v kočárku je vyšší než je reálná. Jak takové miminko zavodnit?
milena vostrá - 03.06.2014 13:31:47
ODPOVĚĎ: Vážená paní Vostrá,
předpokládám, že své miminko kojíte, v tomto případě není nutné doplňovat u miminka jiné tekutin. Je ale nutné si ověřit množstí mléka, které miminko vypije (vážení miminka před a po kojení), což možno v rámci preventivní prohlídky u praktického lékaře. Celkové množství tekutin, které by měl novorozenec či malý kojenec za den přijmout, činí v průměru 120ml- 150ml /kg hmotnost/ 24 hodin. Orientační kontrola dostatečného zavodnění je dle počtu pomočených plenek. V horkých dnech je vhodnbé chodit na procházky během dopoledních či pozdních odpoledních hodin, nevystavovat dítě přímému slunečnímu záření, oblékat do vzdušných dobřa savých materiálů.

3.6.2014 MUDr. Zdeňka Černá
MUDr. Zdeňka Černá - 03.06.2014 14:08:18

OTÁZKA: Dobrý den paní doktorko, moje vnučka tříletá má alergie snad na všechno, jarní pily snad všeho co roste, mýdlo, krémíčky. Myslíte si paní doktorko, že až bude starší, že dojde alespoň částečně ke změně k lepšímu? Děkuji, Jana.
Jana Culková - 03.06.2014 13:06:21
ODPOVĚĎ: Vážená paní Cibulková,
podobně jako v předchozím dotazu krom speciální léčby vycházející z podrobného imuno-alergologického vyšetření je důležité odstranění alergénů (potravinové, kontaktní) či alespoň snížení kontaktu s danými alergeny (inahalční). Pak je možno ošekávat zmírnění projevů alergie.

3.6.2014 MUDr. Zdeňka Černá
MUDr. Zdeňka Černá - 03.06.2014 13:59:03

OTÁZKA: Dobrý den, mám vnoučka Jeníčka, stále častěji trpí alergiemi, projevuje se to bolestmi v očích, stále si je mne, dokonce i v noci. Používáme oční kapky Allergocrom. Myslíte si, paní doktorko, že tyto problémy se zmenší až bude chlapec starší, teď je mu 5 let. Děkuji, babička Magdalena.
Magdalena - 03.06.2014 12:58:22
ODPOVĚĎ: Vážená paní ,
důležité je provedení imuno-alergologického vyšetření u chlapečka a určení typu alergie. Z toho pak vyplývá speciální léčba, a to jak celková, tak lokální. Velký význam má odstranění vyvolávajícího alergenu z prostředí dítěte, což určitě v kombinaci s léčbou povede ke zmírnění či dokonce vymizení alergických projevů u dítěte.

3.6.2014 MUDr. Zdeňka Černá
MUDr. Zdeňka Černá - 03.06.2014 13:56:00

OTÁZKA: Dobrý den, ve školce se vyskytla ošklivá angina, polovina dětí je doma a jedno v nemocnici. Dcera(6) byla v tu dobu ve školce prakticky jeden den. Pravděpodobnost, že "to chytla" je tedy zřejmě vyšší, to chápu, ale je možné onemocnění v této fázi nějak předejít nebo jej zmírnit? Nacpat ji vitamínem C, nechat ji cucat pastilky proti infekcím v krku atd? Děkuji za odpověď.
Petr Hora - 03.06.2014 12:32:12
ODPOVĚĎ: Vážený pane Hora,
možnost přenosu infekce v tomto případě je kapenkovou nákazou, tedy při kýchání, smrkání, kašlání či kontaktem s infekčními slinami (např. pití z jednoho hrnečku, lahvička a pd.). Pod pojmem "ošklivá" angína se může skrývat jak bakteriální tak virová infekce, kde způsob léčby je závislý od vyvolávajícího agens. Vyjmutí dítěte z daného kolektivu sníží riziko onemocnění, rovněž tak dostatečný přívod vitamínů u jinak zdravého dítěte může mít dobrý vliv, ale pokud je již dítě v inkubaci onemocnění, nezabrání rozvoji klinických projevů. Rovněž tak kolální dezinficiencia nemají na rozvoj onemocnění vliv.

3.6.2014 MUDr. Zdeňka Černá
MUDr. Zdeňka Černá - 03.06.2014 13:52:00

OTÁZKA: Dcera (4 roky) měla v minulých dnech, kdy byla velká horka, průjem, který trval několik dnů. Skoro nic nejedla, pití jsem do ní nutila a jen ležela. Teplotu měla zvýšenou na necelých 38.
Jak dlouho může tento stav trvat? Kamarádky říkaly, že po 3 dnech by mělo jít dítě do nemocnice na infuze na zavodnění. Děkuji
jiřinka - 03.06.2014 12:05:25
ODPOVĚĎ: Dobrý den,
průjmová onemocnění v dětském věku jsou nebezpečná především odvodněním - dehydratací - s následkem rozvratu vnitřního prostředí, které může vyústit až do šoku s poruchou vědomí a křečemi. Důležité je kontrolovat množství moče (např.u malých dětí počet pomočených plen), nabízet tekutiny po malých porcích (neperlivé minerální vody, slabý lehce oslazený černý čaj či speciálně pro děti připravené iontové nápoje, které ve formě prášku je možno zakoupit v lékárně). Vhodná jsou i probiotika, střevní dezinficiencia dle věku dítěte. Pokud dojde ke snížené tvorbě moče (což se někdy při opakovaných průjmovitýxch stolicích odhaduje), stolice jsou vodanaté , časti s příměsí hlenu či krve i bolestmi nřicha a teplotou, je vhodo ihned konzultovat lékaře, a to zejména u kojenců či batolat.

3.6.2014 MUDr. Zdeňka Černá
MUDr. Zdeňka Černá - 03.06.2014 13:08:02

OTÁZKA: Dobrý den.
Máme chalupu na Klatovsku a každoročně je zde velký výskyt klíšťat. Podle čeho poznám, že zakousnuté dítě bylo infikované a jaký je nejlepší způsob vyjmutí klíštěte a následné ošetření kůže?
Jarmila Nováková - 03.06.2014 11:59:47
ODPOVĚĎ: Vážená paní Nováková,
při pobytu v přírodě je důležité řádné oblečení (dlouhé kalhoty, dlouhé rukávy, pevné boty). Po příchodu domů vždy řádně prohlédnout celé tělo dítěte. Přisáté klíště a jeho okolí před odstraněním je vhodné vydezinfikovat, klíště uchopit co nejblíže kůži (ideálně speciální pinzetou) a kyvadlovým pohybem odstranit. Místo opět následně vydezinfikovat. Může se stát, že při odstraňování klíštěte dojde k jeho "přetržení" . Část klíštěte, která většinou zůstana v kůži není "hlavička", ale pouze část ústního ústrojí, které neobsahuje slinné žlázy ani trávicí ústrojí klíštěte a je zde nízké riziko infekce. Jako u jiného přisátí klíštěte je nutné místo vydezinfikovat a pravidelně kontrolovat, zda nedojde k objevení se vyrážky (červená kruhovitá vyrážka - erytema migrans - typické pro boreliosu) či druhotné infekce zanesené do ranky po přisátí klíštěte. V těchto případech je doporučuji vyšetření lékařem . Stejně tak i v případech objevení se teplot, únavy, bolestí hlavy , světloplachosti či zvracení s časovým odstupem po přisátí klíštěte (10 - 21 dnů) pro nebezpečí klíšťové encefalitidy (zánětu mozku). Zde je důležitou prevencí očkování.

3.6.2014 MUDr. Zdeňka Černá
MUDr. Zdeňka Černá - 03.06.2014 12:42:26

OTÁZKA: Paní doktorko, můžete popsat rozdíl mezi úpalem, úžehem a jak vypadá první pomoc či následná léčba?
Mám dvě malé děti a ráda bych v příštích dnech věděla, jak jim pomoci.
Děkuji
lenka S - 03.06.2014 11:54:55
ODPOVĚĎ: Dobrý den,
úpal je reakce organismu na jakékoliv tepelné působení (nedostatečný odvod tepla z povrchu těla-okolní teplota nad 35st., nadměrná vlhkost prostředí, těsné a neprodyšné oblečení, nedostatek tekutin a solí k tvorbě potu), výsledkem je přehřátí organismu a selháni vlastní termoregulace. Příznaky jsou bolest hlavy, závratě, nevolnost, zvracení, stav může vyústit do bezvědomí a šoku. Úžeh vzniká přímým působením slunečního záření, příznaky jsou podobné jako u úpalu, ale příznaky mohou přicházet i s časovým zpožděním od sluneční expozice (např. v noci po denním opalování). Prevencí obou je nevystavovat zejména malé děti přímému slunečnímu záření, pobyt na stinných místech, vždy pokrývka hlavy. Používat na nekrytá místa krémy s vysokým ochranný filtrem a dbát na dostatečný přívod tekutin : neperlivá voda či minerální voda, slabý černý čaj, ovocné čaje a podobně. Při projevech úpalu či úžehu přenést postiženého na chladné stinné místo, uložit s podloženými či zvednutými končetinami, pří úžehu spíše podložit hlavu, uvolnění oděvu, pomalé ochlazování (obklady, proudící vzduch) , opatrná náhrada tekutin (po lžičkách) , zde vhodnější minerální vody, iontové nápoje (Kulíšek pro děti a pod.), slabý lehce oslazený černý čaj. Při bolestech hlavy či zvýšené teplotě běžná antipyretika pro děti . Při projevech spavosti, dezorientace či jiných známkách poruchy vědomí ihned transport do zdravotnického zařízení.

3.6.2014 MUDr. Zdeňka Černá
MUDr. Zdeňka Černá - 03.06.2014 12:22:16

Kliknutím na téma chatu zobrazíte celý chat.

Datum chatu Téma chatu Na dotazy odpovídal/a
20.11.2023 Zkouška Jana Würflová
21.11.2023 Dekubity Bc. Vanda Tomášková
17.10.2023 Víte, co jíte? Bc. Romana Fatková, DiS.
18.10.2022 Víte co jíte? Bc. Romana Fatková, DiS.
04.01.2022 Očkování proti Covid – 19 (poznatky a postřehy po ročním očkování….) MUDr. Alena Koubová
21.12.2021 Péče o matku a dítě v šestinedělí MUDr. Jaroslava Karbanová, Ph.D.
07.12.2021 Dekubity Mgr. Nina Müllerová
01.11.2021 Revmatická onemocnění MUDr. Jan Zeman
09.11.2021 Rakovina prostaty a varlat MUDr. Ivan Trávníček, Ph.D.
26.10.2021 Anestezie a resuscitace prof. MUDr. Jan Beneš, Ph.D.
12.10.2021 Duševní zdraví Mgr. Lucie Eisenvortová
12.10.2021 Duševní zdraví Mgr. Lucie Eisenvortová
14.09.2021 Antikoncepce - pomocník nebo strašák? MUDr. Jan Humplík
22.06.2021 Kožní nádory doc. MUDr. Tomáš Fikrle, Ph.D.
08.06.2021 Darování krve - nejvzácnější tekutiny MUDr. Jana Ticháčková
25.05.2021 Hypertenze prof. MUDr. Jan Filipovský, CSc.
11.05.2021 Únavový syndrom Mgr. Pavel Brenkus
27.04.2021 Jarní alergie MUDr. Martina Vachová, Ph.D.
13.04.2021 Parkinsonova choroba MUDr. Vojtěch Mach
30.03.2021 Covid a jeho dopady na naší psychiku Mgr. Dana Chmelařová, Ph.D.
16.03.2021 Bolesti zad - civilizační choroba MUDr. Andrea Kunschová
02.03.2021 Cévní mozková příhoda - mrtvice doc. MUDr. Jan Mraček, Ph.D.
16.02.2021 Rakovina krve doc. MUDr. Daniel Lysák, Ph.D.
02.02.2021 Očkování proti Covid - 19 MUDr. Jana Váchalová
19.01.2021 Infarkt doc. MUDr. Ivo Bernat, Ph.D.
19.01.2021 Infarkt doc. MUDr. Ivo Bernat, Ph.D.
05.01.2021 Oční nemoci a vady MUDr. Ivana Sováková
15.12.2020 Jak se vyhnout stresu o Vánocích Mgr. Pavel Brenkus
01.12.2020 DĚTSKÁ OBEZITA MUDr. Petra Paterová
03.11.2020 RAKOVINA PROSTATY A VARLAT MUDr. Hana Sedláčková
20.10.2020 OSTEOPORÓZA doc. MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D.
06.10.2020 STAŘECKÁ DEMENCE MUDr. Zdeňka Roubalová
10.03.2020 ONEMOCNĚNÍ LEDVIN MUDr. Jiří Kolář
25.02.2020 Fibrilace síní doc. MUDr. Vlastimil Vančura, Ph.D.
11.02.2020 EPILEPSIE U DOSPĚLÝCH MUDr. Hana Vacovská
28.01.2020 Robotické operace MUDr. Václav Karnos
14.01.2020 NEDOSTATEK VITAMÍNU D A JEHO DŮSLEDKY prof. MUDr. Ondřej Topolčan, CSc.
17.12.2019 ZÁNĚTY STŘEV A DRÁŽDIVÝ TRAČNÍK MUDr. Jan Kotyza
03.12.2019 PREVENCE AIDS prof. MUDr. Petr Pazdiora, Ph.D.
19.11.2019 NOVINKY V LÉČBĚ DIABETU MUDr. Michal Krčma, Ph.D.
19.11.2019 Novinky v léčbě diabetu MUDr. Michal Krčma, Ph.D.
05.11.2019 Bipolární porucha MUDr. Jiří Hudeček
22.10.2019 Akutní a chronická otrava oxidem uhelnatým - příznaky a léčba MUDr. Martin Štěpán
08.10.2019 PROBLÉMY SE ZRAKEM, ONEMOCNĚNÍ OČÍ MUDr. Ivana Sováková
24.09.2019 Antikoncepce - možnosti, přínosy, rizika, věk žen a potíže po vysazení MUDr. Jan Humplík
10.09.2019 Artroskopie kloubů MUDr. Ondřej Havel
18.06.2019 Kardiak v létě – na co pozor, jak na dovolenou, jak s pohybem … MUDr. Jan Lhotský
04.06.2019 MELANOM MUDr. Barbora Divišová, Ph.D.
21.05.2019 ŽALUDEČNÍ A DVANÁCTNÍKOVÉ VŘEDY MUDr. Luděk Bouchner
07.05.2019 HPV viry – co všechno způsobují, jaká je prevence doc. MUDr. Jiří Bouda, Ph.D.
23.04.2019 PORUCHY SRÁŽLIVOSTI KRVE – PŘÍČINY, PROJEVY, LÉČBA MUDr. Zdeňka Hajšmanová
09.04.2019 Prevence a léčba diabetické nohy MUDr. Ivana Flanderová
26.03.2019 Zelený zákal, ztráta zraku MUDr. Ivana Sováková
12.03.2019 Rakovina jater prof. MUDr. Vladislav Třeška DrSc.
26.02.2019 Paradentóza - Parodontis MUDr. Jan Liška
12.02.2019 Degenerativní onemocnění páteře, bolesti zad MUDr. Jaroslava Suchá
29.01.2019 Ekzém, lupénka a jiné kožní choroby prof. MUDr. Petra Cetkovská, Ph.D.
15.01.2019 Operace štítné žlázy MUDr. Vladan Hrabě
18.12.2018 Předvánoční stres Mgr. Dana Chmelařová
04.12.2018 Gynekologická onemocnění a operace MUDr. Jiří Presl, Ph.D.
20.11.2018 Ředění krve, proč je to důležité? MUDr. Tomáš Mádr
06.11.2018 Světový den diabetu MUDr. Michal Krčma, Ph.D.
23.10.2018 Osteoporóza doc. MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D.
09.10.2018 Léčebná chirurgie pro a po hubnutí MUDr. Jan Geiger
25.09.2018 Choroby srdce ve stáří MUDr. Jan Lhotský
11.09.2018 Patní ostruha MUDr. Michal Ruml
26.06.2018 Kýla doc. MUDr. Jarmil Šafránek, Ph.D.
19.06.2018 Angina Pectoris doc. MUDr. Jitka Mlíková Seidlerová, Ph.D.
22.05.2018 Cukrovka u dětí a dospívajících MUDr. Petra Paterová
24.04.2018 Alergie a astma MUDr. Martina Vachová
10.04.2018 Onemocnění žlučníku MUDr. Karel Rupert, Ph.D.
27.03.2018 Infekční onemocnění plic – tuberkulóza, zápal plic MUDr. David Havel
27.03.2018 Infekční onemocnění plic – tuberkulóza, zápal plic MUDr. Gabriela Krákorová, Ph.D.
13.03.2018 Nádory mozku a míchy MUDr. Petr Vacek
27.02.2018 Rakovina jícnu a žaludku MUDr. Karel Balihar, Ph.D.
13.02.2018 Rakovina plic MUDr. Veronika Bednářová
30.01.2018 Kosmetické nedostatky kůže – akné, bradavičky, kuří oka, jaterní skvrny, ochlupení MUDr. Barbora Divišová, Ph.D.
16.01.2018 Klimakterium (menopauza) - klimakterické potíže a jejich řešení, důsledky klimakteria MUDr. Lukáš Prajka
02.01.2018 Máme se bát antibiotik? MUDr. Tamara Bergerová
19.12.2017 Kladné emoce, šíření klidu a dobré nálady / energie nejen o svátcích Mgr. Blanka Šestáková, Ph.Dr.
21.11.2017 Řídnutí kostí – osteoporóza doc. MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D.
07.11.2017 Cukrovka - Diabetes mellitus MUDr. Vojtěch Česák
24.10.2017 Rakovina prostaty a známá kampaň Movember MUDr. Tomáš Vavřík
10.10.2017 Onemocnění velkých kloubů MUDr. Karel KOUDELA, Ph.D.
26.09.2017 Porody, 10. výročí Gynekologicko-porodnické kliniky doc. MUDr. Zdeněk Novotný, CSc.
12.09.2017 Kardiovaskulární choroby prof. MUDr. Jan Filipovský, CSc.
20.06.2017 Dětské úrazy MUDr. Pavel Hořák
06.06.2017 Opalování a prevence melanomu MUDr. Barbora Divišová Ph.D.
23.05.2017 Poruchy prokrvení dolních končetin – současné možnosti léčby doc. MUDr. Jiří Moláček, Ph.D.
09.05.2017 Vysoký krevní tlak a rizika s ním spojená MUDr. Markéta Hronová
25.04.2017 Meningokokové infekce a očkování proti nim MUDr. Alena Koubová
11.04.2017 Parkinsonova choroba MUDr. Jan Žák
28.03.2017 Zápal plic, kašel MUDr. David Havel
14.03.2017 Ekzém, lupénka a jiné kožní choroby MUDr. Martin Novák
28.02.2017 Křečové žíly prof. MUDr. Vladislav Třeška, DrSc.
14.02.2017 Karcinom prostaty a nové technologie, které zachytí nádor přesněji MUDr. tomáš Vavřík
31.01.2017 Dna, revmatismus MUDr. David Suchý, Ph.D.
17.01.2017 LDN - Lůžka dlouhodobě nemocných MUDr. Miloš Kopecký
03.01.2017 Migréna MUDr. Rudolf Kotas
20.12.2016 Porod MUDr. Jaroslava Karbanová
06.12.2016 Zdravotní pomůcky pro lidi nemocné i zdravé Jana Martincová
29.11.2016 Úzkost a podzimní deprese PhDr. Blanka Šestáková
22.11.2016 Chronická obstrukční plicní nemoc MUDr. Petr Šafránek
15.11.2016 Cukrovka (Diabetes mellitus) MUDr. Klára Picková
08.11.2016 Zelený zákal, ztáta zraku MUDr. Ivana Sováková
01.11.2016 Paradentóza MUDr. Barbora Valentová
25.10.2016 Karcinom prsu MUDr. Andrea Ňaršanská
18.10.2016 Nejčastější choroby ve stáří MUDr. Kateřina Soukupová
11.10.2016 Výživa Mgr. Jana Körnerová
04.10.2016 Ušní, nosní a krční onemocnění u dětí i dospělých MUDr. Vladan Hrabě
27.09.2016 Alzheimerova choroba doc.MUDr. Jiří Beran, CSc.
20.09.2016 Sociální péče o seniory, terénní a pobytové služby Mgr.Bc. Ivana Šuryová
13.09.2016 Dětská obezita MUDr. Dominika Cvalínová
21.06.2016 Chudokrevnost (Anemie) MUDr.Jitka Šlechtová
14.06.2016 Dárcovství krve MUDr. Jana Ticháčková
07.06.2016 Plastická chirurgie MUDr. Tomáš Kydlíček, Ph.D., MBA.
31.05.2016 Hypertenze prof. MUDr. Jan Filipovský, CSc.
17.05.2016 První pomoc MUDr. Jan Zatloukal
10.05.2016 Porod MUDr. Jaroslava Karbanová
03.05.2016 Melanom prof. MUDr. Karel Pizinger, CSc.
26.04.2016 Epilepsie u dětí MUDr. Jitka Rokytová
19.04.2016 Žaludeční vředy MUDr. Eva Mayerová
12.04.2016 Rakovina ženských orgánů MUDr. Jiří Presl, Ph.D.
05.04.2016 Alzheimerova nemoc MUDr. Zdeňka Roubalová
29.03.2016 Leukémie MUDr. Pavel Jindra, Ph.D.
22.03.2016 Poruchy zraku MUDr. Marie Jurčuková
15.03.2016 Trombóza MUDr. Tomáš Mádr
08.03.2016 Poruchy řeči Mgr. Ivana Herejková
01.03.2016 Jód a jeho vliv nejen na štítnou žlázu MUDr. Hana Grégrová
23.02.2016 Dětská stomatologie doc. MUDr. Vlasta Merglová, CSc.
16.02.2016 Psychosomatické poruchy PhDr. Mgr. Blanka Šestáková
09.02.2016 Bolesti zad a páteře MUDr. Jiří Valeš
02.02.2016 Chřipka MUDr. Jaroslav Jirouš
26.01.2016 Léčba hemeroidů a křečových žil MUDr. Vilém Kuntscher, Ph.D.
19.01.2016 Možnosti diagnostiky pomocí moderní techniky prof. MUDr. Jiří Ferda, Ph.D.
12.01.2016 Spánková apnoe, chrápání MUDr. Krista Plicková
05.01.2016 Péče o předčasně narozené děti doc. MUDr. Jiří Dort, Ph.D.
15.12.2015 Duševní pohoda o Vánocích PhDr. Mgr. Blanka Šestáková
08.12.2015 Celiakie Jaroslava Kreuzbergová, DiS.
01.12.2015 Tuberkulóza MUDr. Václava Dubová
24.11.2015 Lčebná rehabilitace u dětí MUDr. Helena Sobotková
10.11.2015 Diabetes mellitus (cukrovka) prof. MUDr. Zdeněk Rušavý, Ph.D.
03.11.2015 Chřipka a pneumokoková onemocnění MUDr. Jana Váchalová
27.10.2015 Dětská obezita prof. MUDr. Josef Sýkora, Ph.D.
20.10.2015 Revmatická onemocnění MUDr. David Suchý, Ph.D.
13.10.2015 Úzkostné poruchy a fóbie - možnosti léčby bez léků Mgr. Vladimír Stuchl
06.10.2015 Náhlá srdeční smrt MUDr. Vlatimil Vančura, Ph.D.
29.09.2015 Stáří MUDr. Vlasta Štastná
22.09.2015 Rakovina ledvina a jiná ledvinová onemocnění MUDr. Viktor Eret, Ph.D.
15.09.2015 Dětské očkování prof. MUDr.Josef Sýkora, Ph.D.
08.09.2015 Dětské psychické poruchy MUDr. Jiří Podlipný, Ph.D.
30.06.2015 Klíšťová encefalitida MUDr. Jarmila Kydlíčková
23.06.2015 Lékařská genetika MUDr. Ivan Šubrt, Ph.D.
16.06.2015 Infarkt myokardu MUDr. Ivo Bernat
09.06.2015 1.pomoc MUDr. Jakub Kletečka
02.06.2015 Melanom MUDr. Barbora Divišová, Ph.D.
26.05.2015 Bolest a pohyb – vhodné pohybové aktivity z pohledu fyzioterapeuta MUDr. Hana Hladová
19.05.2015 Alergie a astma doc. MUDr. Petr Panzner, CSc,
12.05.2015 endokrinologie MUDr. Michal Krčma
05.05.2015 Chronický únavový syndrom MUDr. Věra Vobořilová
28.04.2015 Gynekologická onemocnění doc. MUDr. Vladimír Kališ, Ph.D.
21.04.2015 Nedoslýchavost MUDr. Monika Vohlídková
14.04.2015 Deprese a jiné psychické nemoci. MUDr. Jiří Hudeček
07.04.2015 Bezpečnost potravin Bc. Eva Halámková
31.03.2015 Dárcovství krve MUDr. Petra Šlechtová, MBA
24.03.2015 Zdraví spánek, poruchy spánku MUDr. Krista Plicková
17.03.2015 Časté nemoci dutiny ústní doc. MUDr. Vlasta Merglová, CSc.
10.03.2015 Cévní mozková příhoda MUDr. Jiří Polívka, CSc.
03.03.2015 Chronické defekty MUDr. Petr Šíma
24.02.2015 Rakovina močového měchýře MUDr. Dušan Mrkos
17.02.2015 Chřipku nepodceňujte! MUDr. Alena Koubová
10.02.2015 Artróza MUDr. Karel Koudela, Ph.D.
03.02.2015 Nový stacionář pro seniory Ing. Bc. Andrea Mašínová, MBA
27.01.2015 Nemoci zažívacího ústrojí, vyšetřovací metody trávicího traktu MUDr. Luděk Bouchner
20.01.2015 Choroby ve stáří MUDr. Kateřina Soukupová
13.01.2015 Chci zhubnout! Jaroslava Kreuzbergová, DiS.
16.12.2014 Chronická obstrukční plicní nemoc a problematika kouření MUDr. Gabriela Krákorová, Ph.D.
09.12.2014 Otázky kolem HIV a AIDS MUDr. Jana Braunová
02.12.2014 Krční, nosní a ušní choroby u dětí a dospělých doc. MUDr. Jaroslav Slípka, CSc.
25.11.2014 Možnosti současné plastické chirurgie MUDr. Tomáš Kydlíček, Ph.D., MBA
18.11.2014 Diabetes mellitus MUDr. Michal Krčma, Ph.D.
11.11.2014 Oční nemoci a vady as. MUDr Šárka Belfínová
04.11.2014 Dárcovství kostní dřeně MUDr. Veronika Bergerová
21.10.2014 Osteoporóza u mužů a žen MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D.
14.10.2014 Kojení a péče o dítě do 1 roku MUDr. Monika Kepková
07.10.2014 Duševní choroby a duševní zdraví MUDr. Jiří Podlipný, Ph.D
30.09.2014 Bolesti hlavy a zad, současné civilizační choroby MUDr. Petr Ševčík, Ph.D.
23.09.2014 Urologická onemocnění MUDr. Dušan Mrkos
16.09.2014 Onkologická onemocnění MUDr. Marie Votavová
09.09.2014 Poruchy chování a učení v dětském věku, péče o děti zdravotně znevýhodněné. Mgr. Alice Kozáková
24.06.2014 Kožní nemoci MUDr. Martin Novák
17.06.2014 Rakovina prsu MUDr. Ilona Zedníková
10.06.2014 Infekční onemocnění a cestovní medicína MUDr. Alena Koubová
03.06.2014 Dětské letní nemoci MUDr. Zdeňka Černá
27.05.2014 Sociální práce ve zdravotnictví Mgr. Eva Weinfurterová
20.05.2014 Porody ve FN Plzeň Bc. Ivana Hánová
13.05.2014 Výživa Jaroslava Kreuzbergová, DiS.
06.05.2014 Dárcovství krve MUDr. Mája Švojgrová
29.04.2014 Vše o Fakultní nemocnici Plzeň Ing. Bc. Andrea Mašínová, MBA