Online chat - Archiv



29.09.2015 - Stáří


Na dotazy odpovídal/a: MUDr. Vlasta Štastná


OTÁZKA: Dobrý den, znám pána, který v 97 letech řídil auto. je vůbec možné, aby v takovém věku lidé řídili? Já myslím, že docela zásadně ohrožuje své okolí. Myslím, že zákonitě má menší postřeh.
Děkuji Jitka
Jitka S. - 29.09.2015 14:01:50
ODPOVĚĎ: Obecně souhlasím s tím, že v takto vysokém věku bude u naprosté většiny seniorů přítomno větší či menší zhoršení smyslů i prodloužení reakční doby. Posouzení zdravotního stavu v této souvislosti má na starosti praktický lékař - pokud se nemýlím, je povinná prohlídka v 65 a 68 letech a pak každé dva roky.
MUDr. Vlasta Štastná - 29.09.2015 14:18:24

OTÁZKA: Dobry den, kde je podle Vas hranice, kdy by se mel stary, nemocny clovek lecit a kdy vy se mel nechat v klidu umrit? Zazil jsem jednou, ze na pokoji v nemocnici se mnou lezel hodne stary pan a pan doktor ho poslal na rentgen zaludku, kdyz porad zvracel. Druhy den ten pacient umrel. Ten rentgen uz si mohli odpustit...dekuji.
Martin - 29.09.2015 13:58:26
ODPOVĚĎ: U každého člověka, u každého stonání je hranice jinde. Vždycky beremet v úvahu kvalitu života nemocného, léčitelnost jeho onemocnění (nezpůsobí náhodnou další vyšetřování nebo léčení víc utrpení než pomoci?, co si počnu s výsledkem zejména zatěžujícího vyšetření - změní postup léčby, tedy znamená pro pacienta prospěch?). Velkou roli při rozhodování hraje přání pacienta a jeho rodiny, kterým se snažíme vyhovět. Na druhé straně se setkáváme i s nerealistickými představami příbuzných, očekávajících - když ne plnou úzdravu - tak alespoň "aby to bylo jako dřív". Nejsou vyjímkou nešťastní příbuzní nechápající, že i když "maminka doteď chodila a byla sama doma", tak v důsledku zhoršení stavu tomu tak již nikdy nebude.
MUDr. Vlasta Štastná - 29.09.2015 14:11:25

OTÁZKA: Dobrý den, jak máme postupovat, když tatínek je nemohoucí, sám se o sebe nepostará, přitom není akutně nemocný a rád by šel do domova pro seniory. Jelikož je všude plno, začíná se naše rodina rozpadat, neustále se střídáme v dovolených a jsme všichni velmi unavení. Na platbu soukromého zařízení nemáme finance. poradíte nám? J.K.
Jana - 29.09.2015 13:44:48
ODPOVĚĎ: Tady nejspíš nebudu ten ideální specialista na odpověď. Je jasné, že v první řadě je potřeba podat žádosti o přijetí do některého domova pro seniory a rovněž požádat o přiznání příspěvku na péči na Úřadu práce dle místa bydliště, což jste určitě už učinili. Pro další rady o možném postupu zkuste zkontatkovat Oddělení sociální péče naší nemocnice (tel. 377 402 420:-).
MUDr. Vlasta Štastná - 29.09.2015 14:01:55

OTÁZKA: Dobrý den, jaké jsou nejvhodnější léčivé výrobky na hojení pro staré lidi? Mám babičku (83), která má proleženiny a velmi se jí špatně hojí. Děkuji Andrea Ostrá
Andrea - 29.09.2015 13:44:15
ODPOVĚĎ: Tady nemohu nabídnout jednoduchou obecnou odpověď. Pro to, aby se chronické rány hojily, je důležitý celkový stav organismu (kompenzace chornických chorob např. cukrovky, dobrý stav oběhu..) a kvalitní výživa. Tu můžeme podpořit nutričními doplňky, které jsou zmíněny v jendom z předchozích dotazů. A pak je to samozřejmě řada pravidel při péči přímo o ránu zahrnující mnoho různých přípravků, které lze použít. Zde se rozhodujeme podle charakteru rány, roli hraje i její velikost, lokalizace....Hojení chronických ran, zejména dekubitů může být u seniora opravdu svízelný běh na dlouhou trať.
MUDr. Vlasta Štastná - 29.09.2015 13:53:22

OTÁZKA: Paní doktorko,
myslíte, že naše společnost dělá pro seniory dost? Panuje tu kult mládí, co by se podle Vás mělo změnit, aby si mladí uvědomili, že jednou budou také staří a že by se mohli od předchozích generací něco naučit?

Děkuji a zdravím, Karolina
Karolína - 29.09.2015 13:04:24
ODPOVĚĎ: Položila jste těžkou otázku na kterou asi nejsem - jako lékař a ne filozof či politik :-) - schopna dobře odpovědět. Nemyslím, že by společnost o své seniory pečovala tragicky špatně, ale jistě bych našla spoustu věcí, které by se mi líbily jinak. Kvalita péče o ty nejzranitelnější seniory - nesoběstačné, osamělé a chronicky nemocné přímo souvisí s materiálovým a hlavně personálním vybavením a oboje stojí nemalé peníze. Dáváme jako společnost dost? Na správná místa? Dostáváme dost? Jaká má být role rodiny - dnes v situaci, kdy se prodlužuje odchod do důchodu a současně si své děti pořizujeme později, takže se dostáváme do situace, kdy je třeba chodit do práce, pečovat o děti a současně o nemocné rodiče.... Co budou dělat, ti kdo žijí "singl" až bezdětní zestárnou? Demografické stárnutí populace je výraznější, než si uvědomujeme, podle dat Českého statistického úřadu se do roku 2050 počet obyvatel nad 65 let věku u nás zdvojnásobí! Na některé otázky není snadné optimisticky odpvědět.
MUDr. Vlasta Štastná - 29.09.2015 13:38:33

OTÁZKA: Paní doktorko, domnívám se, že všichni nějak počítáme se stárnutím organizmu (nejsme v tom sami, přece stárne a spěje ke konci vše v přírodě). Srovnám se tedy určitě s tím, že tělo již nebude fungovat tak, jako za mlada.
Mám spíš strach z poruch chování ve vyšším věku - někdo pak dětinští, stále se dožaduje pozornosti, je neklidný, agresivní, pouští plyn, odchází z domova, toulá se, nedokáže dodržovat hygienu. Nechtěla bych, a to jistě nechce nikdo, být druhému na obtíž.
Dají se tedy poruchy chování ve vyšším věku léčit nebo ještě lépe, dá se jim nějak předcházet, aby k nim vůbec nedošlo?
Ivana - 29.09.2015 12:55:46
ODPOVĚĎ: Vaše obavy plně chápu myslím, že podobně uvažují mnozí. Poruchy chování ve stáří jsou často součástí jiného obávaného stavu: demence. Existuje asi 50 různých chorob vedoucích k (či zahrnujících) demenci. Nejčastěji se setkáváme s Alzheimerovou chorobou, což je onemocnění neurodegenerativní a jeho jednoznačný spouštěč neznáme (i když existují i formy s genetickým podmíněním a výskytem v určitých rodinách) - tady tedy neznáme ani spolehlovou prevenci. Další častou formou je demence vaskulární, kterou můžete chápat jako důsledek poruch prokrvení mozku při aterosklerotických změnách mozkového cévního řečiště. Zde lze jako prevenci doporučit vše, co zpomalí vznik sklerotických změn v cévách - tedy především tzv. zdravý životní styl (včetně racionální výživy, pohybu a nekuřáctví). Co se týká léčení demencí, jsou k dispozici léky -tzv. kognitiva, která u obou zmíněných typů demence dokáží - ovšem při včas zahájené léčbě - až na několik let zpomalit progresi choroby a odložit tak nástup pokročilých stadií s úplnou ztrátou soběstačnosti. Poruchy chování provázející demenci se snažíme korigovat farmakologicky, ale ne vždy je situace jednoduchá a efekt léčby uspokojivý. Demence jsou a se stárnutím populace i budou velkým zdravotnicko- ekonomickým problémem a lze jen doufat, že dojde k průlomu ve výzkumu a budeme moci našim pacientkům nabídnout více.
MUDr. Vlasta Štastná - 29.09.2015 13:25:22

OTÁZKA: Paní doktorko,
existuje nějaká speciální strava pro seniory? Máme nemocnou babičku a údajně v Německu existuje speciální výživa (různé jogurty, přesnídávky a jiné dobrůtky, které jsou plné zdravých složek a podávají se seniorům, pokud jsou imobilní a upoutáni na lůžko.
Děkuji
Anička
marcela nová - 29.09.2015 12:51:09
ODPOVĚĎ: Výživa ve stáří by měla odrážet změny organizmu v tomto období života a aktuální zdravotní stav. Celková energetická potřeba je u akutně nestonajícího seniora oproti střednímu věku nižší, v dietě u seniorů je vhodné zvýšit příjem kvalitních bílkovin (na 1,2g/kg hmotnosti), zabránit nedostatku vitamínů a minerálů a zvláště dbát o dostatečný příjem tekutin. K tomu mohou u seniorů s poruchami příjmu potravy přispět doplňky výživy, které lze koupit v lékárnách - exitují ve formách nápojů podávaných formou tzv. sippingu (popíjení)nebo krémů. Je jich celá řada od různých výrobců a z praxe na našem oddělení mohu potvrdit dobrou zkušenost. Některé přípravky mohou svým složením podpořit hojení chronických ran, jiné jsou vhodné pro diabetiky apod. Doporučuji poradit se s praktickým lékařem popř. přímo v lékárně.
MUDr. Vlasta Štastná - 29.09.2015 13:12:01

OTÁZKA: Dobrý den,
jak lze zpomalit stárnutí organizmu?
Děkuji
Marie Vonýsková - 29.09.2015 11:11:52
ODPOVĚĎ: Nijak. Stárnutí nezastavíte, ani nezpomalíte. Nelze mu uniknout. Tady funguje dokonalá spravedlnost. Týká se všech. Všeho živého. Něco jiného je, jak to udělat, abychom žili déle a hlavně dobře – spokojeně, ve zdraví a v dobrém funkčním stavu, tedy s dobrou kvalitou života. Tady se u každého z nás potkávají genetické dispozice s faktory životního stylu - a to jak ovlivnitelné (schopnost vypořádat se se stresem, umět odpočívat, správně se stravovat, hýbat se, nekouřit…), tak neovlivnitelné (např. znečištění životního prostředí).
MUDr. Vlasta Štastná - 29.09.2015 12:46:42

OTÁZKA: Paní doktorko, od kterého roku věku začne tělo stárnout?
Děkuji
mirka S. - 29.09.2015 10:57:09
ODPOVĚĎ: Neexistuje přesný okamžik nástupu stáří - stáří je proces probíhající od narození. Je to děj fyziologický a nezvratný. Samozřejmě existuje periodizace lidského věku např. podle WHO (Světová zdravotnická organizace), která člení střední a vyšší věk následovně: období středního věku (45-59 let), období raného stáří (60, někdy se uvádí 65-74 let), období vlastního stáří (75-89 let) a období dlouhověkosti ( nad 90 let). Je ale zavádějící řídit se pouze kalendářním věkem, daleko důležitější je věk tzv. biologický odrážející celkový zdravotní stav jedince včetně věkově podmíněných změn, akutních i chronických onemocnění a z toho plynoucí funkční stav, který zásadně spolurozhoduje o tom, co bývá našimi pacienty vnímáno jako nejdůležitější: o kvalitě života ve stáří.
MUDr. Vlasta Štastná - 29.09.2015 12:45:35

OTÁZKA: Stáří si člověk nesmí připouštět. Za dva roky budu mít 70 let. A také mě bolí snad všechno. Ale stačí že se sejdeme celá rodina, je nás 13, a já vařím a kmitám a nic nebolí a jsem šťastná, že mám zdravé děti, krásná, zdravá vnoučata a pravnučku. Na to, co bude v dalších letech, nemyslím. Ale také jsou chvilky, kdy se bojím toho opravdového stáří, ale, to je otázka. Kdy to je? Zatím ne a já jsem šťastná. Valburga.
Valburga - 29.09.2015 11:12:56
ODPOVĚĎ: Dobrý den. Gratuluji k fungující rodině a spokojenému životu. „Dovolím si použít citát klasika „Zestárnout není umění, umění je to snést“ (Goethe). „Opravdové“ stáří neumím definovat.

MUDr. Vlasta Štastná - 29.09.2015 12:44:01

Kliknutím na téma chatu zobrazíte celý chat.

Datum chatu Téma chatu Na dotazy odpovídal/a
20.11.2023 Zkouška Jana Würflová
21.11.2023 Dekubity Bc. Vanda Tomášková
17.10.2023 Víte, co jíte? Bc. Romana Fatková, DiS.
18.10.2022 Víte co jíte? Bc. Romana Fatková, DiS.
04.01.2022 Očkování proti Covid – 19 (poznatky a postřehy po ročním očkování….) MUDr. Alena Koubová
21.12.2021 Péče o matku a dítě v šestinedělí MUDr. Jaroslava Karbanová, Ph.D.
07.12.2021 Dekubity Mgr. Nina Müllerová
01.11.2021 Revmatická onemocnění MUDr. Jan Zeman
09.11.2021 Rakovina prostaty a varlat MUDr. Ivan Trávníček, Ph.D.
26.10.2021 Anestezie a resuscitace prof. MUDr. Jan Beneš, Ph.D.
12.10.2021 Duševní zdraví Mgr. Lucie Eisenvortová
12.10.2021 Duševní zdraví Mgr. Lucie Eisenvortová
14.09.2021 Antikoncepce - pomocník nebo strašák? MUDr. Jan Humplík
22.06.2021 Kožní nádory doc. MUDr. Tomáš Fikrle, Ph.D.
08.06.2021 Darování krve - nejvzácnější tekutiny MUDr. Jana Ticháčková
25.05.2021 Hypertenze prof. MUDr. Jan Filipovský, CSc.
11.05.2021 Únavový syndrom Mgr. Pavel Brenkus
27.04.2021 Jarní alergie MUDr. Martina Vachová, Ph.D.
13.04.2021 Parkinsonova choroba MUDr. Vojtěch Mach
30.03.2021 Covid a jeho dopady na naší psychiku Mgr. Dana Chmelařová, Ph.D.
16.03.2021 Bolesti zad - civilizační choroba MUDr. Andrea Kunschová
02.03.2021 Cévní mozková příhoda - mrtvice doc. MUDr. Jan Mraček, Ph.D.
16.02.2021 Rakovina krve doc. MUDr. Daniel Lysák, Ph.D.
02.02.2021 Očkování proti Covid - 19 MUDr. Jana Váchalová
19.01.2021 Infarkt doc. MUDr. Ivo Bernat, Ph.D.
19.01.2021 Infarkt doc. MUDr. Ivo Bernat, Ph.D.
05.01.2021 Oční nemoci a vady MUDr. Ivana Sováková
15.12.2020 Jak se vyhnout stresu o Vánocích Mgr. Pavel Brenkus
01.12.2020 DĚTSKÁ OBEZITA MUDr. Petra Paterová
03.11.2020 RAKOVINA PROSTATY A VARLAT MUDr. Hana Sedláčková
20.10.2020 OSTEOPORÓZA doc. MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D.
06.10.2020 STAŘECKÁ DEMENCE MUDr. Zdeňka Roubalová
10.03.2020 ONEMOCNĚNÍ LEDVIN MUDr. Jiří Kolář
25.02.2020 Fibrilace síní doc. MUDr. Vlastimil Vančura, Ph.D.
11.02.2020 EPILEPSIE U DOSPĚLÝCH MUDr. Hana Vacovská
28.01.2020 Robotické operace MUDr. Václav Karnos
14.01.2020 NEDOSTATEK VITAMÍNU D A JEHO DŮSLEDKY prof. MUDr. Ondřej Topolčan, CSc.
17.12.2019 ZÁNĚTY STŘEV A DRÁŽDIVÝ TRAČNÍK MUDr. Jan Kotyza
03.12.2019 PREVENCE AIDS prof. MUDr. Petr Pazdiora, Ph.D.
19.11.2019 NOVINKY V LÉČBĚ DIABETU MUDr. Michal Krčma, Ph.D.
19.11.2019 Novinky v léčbě diabetu MUDr. Michal Krčma, Ph.D.
05.11.2019 Bipolární porucha MUDr. Jiří Hudeček
22.10.2019 Akutní a chronická otrava oxidem uhelnatým - příznaky a léčba MUDr. Martin Štěpán
08.10.2019 PROBLÉMY SE ZRAKEM, ONEMOCNĚNÍ OČÍ MUDr. Ivana Sováková
24.09.2019 Antikoncepce - možnosti, přínosy, rizika, věk žen a potíže po vysazení MUDr. Jan Humplík
10.09.2019 Artroskopie kloubů MUDr. Ondřej Havel
18.06.2019 Kardiak v létě – na co pozor, jak na dovolenou, jak s pohybem … MUDr. Jan Lhotský
04.06.2019 MELANOM MUDr. Barbora Divišová, Ph.D.
21.05.2019 ŽALUDEČNÍ A DVANÁCTNÍKOVÉ VŘEDY MUDr. Luděk Bouchner
07.05.2019 HPV viry – co všechno způsobují, jaká je prevence doc. MUDr. Jiří Bouda, Ph.D.
23.04.2019 PORUCHY SRÁŽLIVOSTI KRVE – PŘÍČINY, PROJEVY, LÉČBA MUDr. Zdeňka Hajšmanová
09.04.2019 Prevence a léčba diabetické nohy MUDr. Ivana Flanderová
26.03.2019 Zelený zákal, ztráta zraku MUDr. Ivana Sováková
12.03.2019 Rakovina jater prof. MUDr. Vladislav Třeška DrSc.
26.02.2019 Paradentóza - Parodontis MUDr. Jan Liška
12.02.2019 Degenerativní onemocnění páteře, bolesti zad MUDr. Jaroslava Suchá
29.01.2019 Ekzém, lupénka a jiné kožní choroby prof. MUDr. Petra Cetkovská, Ph.D.
15.01.2019 Operace štítné žlázy MUDr. Vladan Hrabě
18.12.2018 Předvánoční stres Mgr. Dana Chmelařová
04.12.2018 Gynekologická onemocnění a operace MUDr. Jiří Presl, Ph.D.
20.11.2018 Ředění krve, proč je to důležité? MUDr. Tomáš Mádr
06.11.2018 Světový den diabetu MUDr. Michal Krčma, Ph.D.
23.10.2018 Osteoporóza doc. MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D.
09.10.2018 Léčebná chirurgie pro a po hubnutí MUDr. Jan Geiger
25.09.2018 Choroby srdce ve stáří MUDr. Jan Lhotský
11.09.2018 Patní ostruha MUDr. Michal Ruml
26.06.2018 Kýla doc. MUDr. Jarmil Šafránek, Ph.D.
19.06.2018 Angina Pectoris doc. MUDr. Jitka Mlíková Seidlerová, Ph.D.
22.05.2018 Cukrovka u dětí a dospívajících MUDr. Petra Paterová
24.04.2018 Alergie a astma MUDr. Martina Vachová
10.04.2018 Onemocnění žlučníku MUDr. Karel Rupert, Ph.D.
27.03.2018 Infekční onemocnění plic – tuberkulóza, zápal plic MUDr. David Havel
27.03.2018 Infekční onemocnění plic – tuberkulóza, zápal plic MUDr. Gabriela Krákorová, Ph.D.
13.03.2018 Nádory mozku a míchy MUDr. Petr Vacek
27.02.2018 Rakovina jícnu a žaludku MUDr. Karel Balihar, Ph.D.
13.02.2018 Rakovina plic MUDr. Veronika Bednářová
30.01.2018 Kosmetické nedostatky kůže – akné, bradavičky, kuří oka, jaterní skvrny, ochlupení MUDr. Barbora Divišová, Ph.D.
16.01.2018 Klimakterium (menopauza) - klimakterické potíže a jejich řešení, důsledky klimakteria MUDr. Lukáš Prajka
02.01.2018 Máme se bát antibiotik? MUDr. Tamara Bergerová
19.12.2017 Kladné emoce, šíření klidu a dobré nálady / energie nejen o svátcích Mgr. Blanka Šestáková, Ph.Dr.
21.11.2017 Řídnutí kostí – osteoporóza doc. MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D.
07.11.2017 Cukrovka - Diabetes mellitus MUDr. Vojtěch Česák
24.10.2017 Rakovina prostaty a známá kampaň Movember MUDr. Tomáš Vavřík
10.10.2017 Onemocnění velkých kloubů MUDr. Karel KOUDELA, Ph.D.
26.09.2017 Porody, 10. výročí Gynekologicko-porodnické kliniky doc. MUDr. Zdeněk Novotný, CSc.
12.09.2017 Kardiovaskulární choroby prof. MUDr. Jan Filipovský, CSc.
20.06.2017 Dětské úrazy MUDr. Pavel Hořák
06.06.2017 Opalování a prevence melanomu MUDr. Barbora Divišová Ph.D.
23.05.2017 Poruchy prokrvení dolních končetin – současné možnosti léčby doc. MUDr. Jiří Moláček, Ph.D.
09.05.2017 Vysoký krevní tlak a rizika s ním spojená MUDr. Markéta Hronová
25.04.2017 Meningokokové infekce a očkování proti nim MUDr. Alena Koubová
11.04.2017 Parkinsonova choroba MUDr. Jan Žák
28.03.2017 Zápal plic, kašel MUDr. David Havel
14.03.2017 Ekzém, lupénka a jiné kožní choroby MUDr. Martin Novák
28.02.2017 Křečové žíly prof. MUDr. Vladislav Třeška, DrSc.
14.02.2017 Karcinom prostaty a nové technologie, které zachytí nádor přesněji MUDr. tomáš Vavřík
31.01.2017 Dna, revmatismus MUDr. David Suchý, Ph.D.
17.01.2017 LDN - Lůžka dlouhodobě nemocných MUDr. Miloš Kopecký
03.01.2017 Migréna MUDr. Rudolf Kotas
20.12.2016 Porod MUDr. Jaroslava Karbanová
06.12.2016 Zdravotní pomůcky pro lidi nemocné i zdravé Jana Martincová
29.11.2016 Úzkost a podzimní deprese PhDr. Blanka Šestáková
22.11.2016 Chronická obstrukční plicní nemoc MUDr. Petr Šafránek
15.11.2016 Cukrovka (Diabetes mellitus) MUDr. Klára Picková
08.11.2016 Zelený zákal, ztáta zraku MUDr. Ivana Sováková
01.11.2016 Paradentóza MUDr. Barbora Valentová
25.10.2016 Karcinom prsu MUDr. Andrea Ňaršanská
18.10.2016 Nejčastější choroby ve stáří MUDr. Kateřina Soukupová
11.10.2016 Výživa Mgr. Jana Körnerová
04.10.2016 Ušní, nosní a krční onemocnění u dětí i dospělých MUDr. Vladan Hrabě
27.09.2016 Alzheimerova choroba doc.MUDr. Jiří Beran, CSc.
20.09.2016 Sociální péče o seniory, terénní a pobytové služby Mgr.Bc. Ivana Šuryová
13.09.2016 Dětská obezita MUDr. Dominika Cvalínová
21.06.2016 Chudokrevnost (Anemie) MUDr.Jitka Šlechtová
14.06.2016 Dárcovství krve MUDr. Jana Ticháčková
07.06.2016 Plastická chirurgie MUDr. Tomáš Kydlíček, Ph.D., MBA.
31.05.2016 Hypertenze prof. MUDr. Jan Filipovský, CSc.
17.05.2016 První pomoc MUDr. Jan Zatloukal
10.05.2016 Porod MUDr. Jaroslava Karbanová
03.05.2016 Melanom prof. MUDr. Karel Pizinger, CSc.
26.04.2016 Epilepsie u dětí MUDr. Jitka Rokytová
19.04.2016 Žaludeční vředy MUDr. Eva Mayerová
12.04.2016 Rakovina ženských orgánů MUDr. Jiří Presl, Ph.D.
05.04.2016 Alzheimerova nemoc MUDr. Zdeňka Roubalová
29.03.2016 Leukémie MUDr. Pavel Jindra, Ph.D.
22.03.2016 Poruchy zraku MUDr. Marie Jurčuková
15.03.2016 Trombóza MUDr. Tomáš Mádr
08.03.2016 Poruchy řeči Mgr. Ivana Herejková
01.03.2016 Jód a jeho vliv nejen na štítnou žlázu MUDr. Hana Grégrová
23.02.2016 Dětská stomatologie doc. MUDr. Vlasta Merglová, CSc.
16.02.2016 Psychosomatické poruchy PhDr. Mgr. Blanka Šestáková
09.02.2016 Bolesti zad a páteře MUDr. Jiří Valeš
02.02.2016 Chřipka MUDr. Jaroslav Jirouš
26.01.2016 Léčba hemeroidů a křečových žil MUDr. Vilém Kuntscher, Ph.D.
19.01.2016 Možnosti diagnostiky pomocí moderní techniky prof. MUDr. Jiří Ferda, Ph.D.
12.01.2016 Spánková apnoe, chrápání MUDr. Krista Plicková
05.01.2016 Péče o předčasně narozené děti doc. MUDr. Jiří Dort, Ph.D.
15.12.2015 Duševní pohoda o Vánocích PhDr. Mgr. Blanka Šestáková
08.12.2015 Celiakie Jaroslava Kreuzbergová, DiS.
01.12.2015 Tuberkulóza MUDr. Václava Dubová
24.11.2015 Lčebná rehabilitace u dětí MUDr. Helena Sobotková
10.11.2015 Diabetes mellitus (cukrovka) prof. MUDr. Zdeněk Rušavý, Ph.D.
03.11.2015 Chřipka a pneumokoková onemocnění MUDr. Jana Váchalová
27.10.2015 Dětská obezita prof. MUDr. Josef Sýkora, Ph.D.
20.10.2015 Revmatická onemocnění MUDr. David Suchý, Ph.D.
13.10.2015 Úzkostné poruchy a fóbie - možnosti léčby bez léků Mgr. Vladimír Stuchl
06.10.2015 Náhlá srdeční smrt MUDr. Vlatimil Vančura, Ph.D.
29.09.2015 Stáří MUDr. Vlasta Štastná
22.09.2015 Rakovina ledvina a jiná ledvinová onemocnění MUDr. Viktor Eret, Ph.D.
15.09.2015 Dětské očkování prof. MUDr.Josef Sýkora, Ph.D.
08.09.2015 Dětské psychické poruchy MUDr. Jiří Podlipný, Ph.D.
30.06.2015 Klíšťová encefalitida MUDr. Jarmila Kydlíčková
23.06.2015 Lékařská genetika MUDr. Ivan Šubrt, Ph.D.
16.06.2015 Infarkt myokardu MUDr. Ivo Bernat
09.06.2015 1.pomoc MUDr. Jakub Kletečka
02.06.2015 Melanom MUDr. Barbora Divišová, Ph.D.
26.05.2015 Bolest a pohyb – vhodné pohybové aktivity z pohledu fyzioterapeuta MUDr. Hana Hladová
19.05.2015 Alergie a astma doc. MUDr. Petr Panzner, CSc,
12.05.2015 endokrinologie MUDr. Michal Krčma
05.05.2015 Chronický únavový syndrom MUDr. Věra Vobořilová
28.04.2015 Gynekologická onemocnění doc. MUDr. Vladimír Kališ, Ph.D.
21.04.2015 Nedoslýchavost MUDr. Monika Vohlídková
14.04.2015 Deprese a jiné psychické nemoci. MUDr. Jiří Hudeček
07.04.2015 Bezpečnost potravin Bc. Eva Halámková
31.03.2015 Dárcovství krve MUDr. Petra Šlechtová, MBA
24.03.2015 Zdraví spánek, poruchy spánku MUDr. Krista Plicková
17.03.2015 Časté nemoci dutiny ústní doc. MUDr. Vlasta Merglová, CSc.
10.03.2015 Cévní mozková příhoda MUDr. Jiří Polívka, CSc.
03.03.2015 Chronické defekty MUDr. Petr Šíma
24.02.2015 Rakovina močového měchýře MUDr. Dušan Mrkos
17.02.2015 Chřipku nepodceňujte! MUDr. Alena Koubová
10.02.2015 Artróza MUDr. Karel Koudela, Ph.D.
03.02.2015 Nový stacionář pro seniory Ing. Bc. Andrea Mašínová, MBA
27.01.2015 Nemoci zažívacího ústrojí, vyšetřovací metody trávicího traktu MUDr. Luděk Bouchner
20.01.2015 Choroby ve stáří MUDr. Kateřina Soukupová
13.01.2015 Chci zhubnout! Jaroslava Kreuzbergová, DiS.
16.12.2014 Chronická obstrukční plicní nemoc a problematika kouření MUDr. Gabriela Krákorová, Ph.D.
09.12.2014 Otázky kolem HIV a AIDS MUDr. Jana Braunová
02.12.2014 Krční, nosní a ušní choroby u dětí a dospělých doc. MUDr. Jaroslav Slípka, CSc.
25.11.2014 Možnosti současné plastické chirurgie MUDr. Tomáš Kydlíček, Ph.D., MBA
18.11.2014 Diabetes mellitus MUDr. Michal Krčma, Ph.D.
11.11.2014 Oční nemoci a vady as. MUDr Šárka Belfínová
04.11.2014 Dárcovství kostní dřeně MUDr. Veronika Bergerová
21.10.2014 Osteoporóza u mužů a žen MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D.
14.10.2014 Kojení a péče o dítě do 1 roku MUDr. Monika Kepková
07.10.2014 Duševní choroby a duševní zdraví MUDr. Jiří Podlipný, Ph.D
30.09.2014 Bolesti hlavy a zad, současné civilizační choroby MUDr. Petr Ševčík, Ph.D.
23.09.2014 Urologická onemocnění MUDr. Dušan Mrkos
16.09.2014 Onkologická onemocnění MUDr. Marie Votavová
09.09.2014 Poruchy chování a učení v dětském věku, péče o děti zdravotně znevýhodněné. Mgr. Alice Kozáková
24.06.2014 Kožní nemoci MUDr. Martin Novák
17.06.2014 Rakovina prsu MUDr. Ilona Zedníková
10.06.2014 Infekční onemocnění a cestovní medicína MUDr. Alena Koubová
03.06.2014 Dětské letní nemoci MUDr. Zdeňka Černá
27.05.2014 Sociální práce ve zdravotnictví Mgr. Eva Weinfurterová
20.05.2014 Porody ve FN Plzeň Bc. Ivana Hánová
13.05.2014 Výživa Jaroslava Kreuzbergová, DiS.
06.05.2014 Dárcovství krve MUDr. Mája Švojgrová
29.04.2014 Vše o Fakultní nemocnici Plzeň Ing. Bc. Andrea Mašínová, MBA