Online chat - Archiv



09.12.2014 - Otázky kolem HIV a AIDS


Na dotazy odpovídal/a: MUDr. Jana Braunová


OTÁZKA: Dobrý den, za jak dlouho je možné zjistit, že se pacient kakazil virem HIV ( od kontaktu s nakaždenou osobou)? Jde mi o to, že jsem slyšel, že to hned není možné a tak se může vlastně virus u nezodpovědných osob vesele šířit dál...
Kamil Nedvěd - 09.12.2014 11:01:48
ODPOVĚĎ: Dobrý den pan Nedvěd.

Standartní nepřímou virologickou diagnostikou HIV infekce se stanovují protilátky proti viru HIV.
Protilátky nemůžeme v krvi zjistit ihned po nákaze, ale až po nějaké době, kdy se protilátky v organismu vytvoří. Protilátky se začínají tvořit přibližně po 2-3 týdnech od nákazy a měly by být vytvořeny do 3 měsíců.
Proto doporučujeme pro stoprocentní jistotu testy na stanovení protilátek proti viru HIV vyšetřovat 3 měsíce po vystavení riziku této infekce (rizikové chování).

Stanovením antigenu p24 (přímá virologická diagnostika) můžeme HIV infekci odhalit dříve, v období časné infekce, když ještě nejsou vytvořeny protilátky. Tato metoda se využívá např. u dárců krve (duální vyšetřování protilátek i antigenu p24).

Přeji hezký den. Jana Braunová
MUDr. Jana Braunová - 09.12.2014 15:00:09

OTÁZKA: Dobrý den, dá se nákaza zjistit i bez testování? Myslím tím, zda jsou nějaké příznaky, podle kterých je možné tuto nemoc poznat a případně, za jak dlouho se tyto příznaky po nákaze objeví? Děkuji Klára
Klára Š. - 09.12.2014 11:26:41
ODPOVĚĎ: Dobrý den Kláro.

Onemocnění HIV infekcí musí být samozřejmě potvrzeno testem.

Jak jsem již odpovídala v jedné z předchozích odpovědí, HIV pozitivní pacient může být dlouhou dobu asymptomatický, nemusí mít žádné příznaky, které by nasvědčovaly této infekci, nemusí o HIV infekci vědět.

V případě rizikového chování(jakýkoliv nechráněný pohlavní styk, použití nesterilních jehel v případě intravenózní narkomanie) je vhodné nechat se testovat.

Příznaky primární HIV infekce (několik týdnů po nákaze) mohou být teplota, bolesti v krku, únava, zvětšené lymfatické uzliny. Onemocnění může probíhat pod obrazem angíny, infekční mononukleózy, mohou být příznaky připomínající chřipku (teplota, bolesti hlavy, svalů, kloubů), mohou být i průjmy, exantém (vyrážka), soor (plíseň) v dutině ústní ... příznaky jsou necharakteristické a nelze je zde všechny vyjmenovat.

První symptomy se mohou objevit u pacientů i po několika letech od nákazy.
U pacientů s rozvinutou HIV infekci (v období symptomatického stádia) se mohou objevovat například recidivující pásové opary, recidivující labiální herpes, recidivující vaginální mykózy, recidivující infekce, pacient může ubývat na váze, zvýšené noční pocení ....

Pokud máte kdokoliv obavy, podezření, nechte se testovat.

S pozdravem Jana Braunová


MUDr. Jana Braunová - 09.12.2014 14:42:42

OTÁZKA: Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jaký život mají lidé s virem HIV? Jaká jsou jejich omezení? Mohou mít vůbec děti?

Díky
Ája - 09.12.2014 11:24:03
ODPOVĚĎ: Dobrý den Ájo.

HIV pozitivní lidé mohou žít stejný život jako lidé bez HIV infekce, stejně jako lidé s jakoukoliv jinou chronickou nemocí.

Je důležité, aby tato infekce byla včas diagnostikována, včas léčena. Je důležité, aby HIV pozitivní pacient byl sledován v AIDS centru, docházel na pravidelné kontroly a užíval pravidelně předepsané léky.

V běžném životě nemají HIV pozitivní lidé žádná speciální omezení, mohou žít stejný život jako člověk, který není HIV pozitivní.

Omezení v běžném životě se týkají pouze cest přenosu HIV infekce (pohlavní styk, krev, krevní deriváty, vertikální přenos) - tzn. nutnost používat bariérové ochranné pomůcky při pohlavním styku, musí informovat své sexuální partnery o své infekci, informovat své ošetřující lékaře o své infekci, nesmí dále tuto infekci vědomě šířit.

Ano, HIV pozitivní lidé mohou mít děti. Antiretrovirová terapie podávaná těhotné HIV pozitivní ženě snižuje riziko přenosu HIV infekce z matky na plod.

S pozdravem Jana Braunová
MUDr. Jana Braunová - 09.12.2014 14:24:17

OTÁZKA: Dobrý den paní doktorko,
mohla byste mi prosím vysvětlit, jaký je rozdíl mezi HIV a AIDS?
Kateřina - 09.12.2014 11:19:58
ODPOVĚĎ: Dobrý den paní Kateřino.

HIV infekce má několik stádií, AIDS je stadium HIV infekce.

AIDS (syndrom získaného selhání imunity) je pokročilé stadium HIV infekce, kdy působením viru HIV dochází k destrukci imunitního systému - vlivem množení viru HIV v krvi dochází k poklesu CD4 T lymfocytů (které jsou důležité pro obranyschopnost organismu) a rozvíjí se tak velké oportunní infekce a nádory asociované s AIDS, které pacienta ohrožují na životě.

Přeji hezký den. Jana Braunová
MUDr. Jana Braunová - 09.12.2014 13:59:51

OTÁZKA: Je pravda, že v našem regionu je největší počet HIV nemocných hned po Praze? Čím si to vysvětlujete?
Pavel Sýkora - 09.12.2014 12:35:46
ODPOVĚĎ: Dobrý den pane Sýkora.

Největší počet HIV pozitivních pacientů je dle statistik evidováno v Praze. Na dalších místech v počtu pacientů je Jihomoravský kraj, následně Moravskoslezský kraj.
V našem AIDS centru se staráme o pacienty z Plzeňského a Karlovarského kraje, při součtu těchto krajů jsme na 3. místě. (Plzeňský kraj 95 pacientů, Karlovarský kraj 72 pacientů).

S pozdravem Jana Braunová
MUDr. Jana Braunová - 09.12.2014 13:50:40

OTÁZKA: Dobrý den,
jak se virus přenáší? Kromě pohlavního styku a krví.
Děkuji, Jitka
Jitka - 09.12.2014 11:21:29
ODPOVĚĎ: Dobrý den paní Jitko.

Virus HIV se přenáší jen pohlavním stykem, krví a krevními deriváty, vertikálním přenosem (z HIV pozitivní matky na plod).

S pozdravem Jana Braunová.
MUDr. Jana Braunová - 09.12.2014 13:29:34

OTÁZKA: Dobrý den, zajímalo by mě zda máte zkušenosti, že se u většiny případů objeví do 3 měsíců horečka nad 38. Dále pak zda jsou jiné píznaky v ranném stádiu, které pacienti uvádí a nejsou k nalezení na internetu. A jeste posledni otazka jake jsou za posledni rok statistiky v Plzni kolik pribylo nakazenych a v jakem pomeru :) dekuji za odpovedi a preji hezky den :)))
malina - 09.12.2014 10:52:47
ODPOVĚĎ: Dobrý den.

Nakazí-li se člověk virem HIV, nemusí na sobě nic pozorovat, může být dlouhou dobu bez jakýchkoliv příznaků a nemusí tak o své nemoci vědět nebo může za několik týdnů od nákazy virem HIV (průměrně za 2-6týdnů) dojít k rozvoji tzv. akutního retrovirového syndromu.
Tato primární HIV infekce může probíhat pod obrazem onemocnění, které je podobné chřipce, angíně či infekční mononukleose. Pacient může mít teplotu, bolesti v krku, zvětšené lymfatické uzliny, bolesti kloubů a svalů, může mít exantém (vyrážku), neurologické příznaky, průjmy......projevy primární HIV infekce mohou být různé.

Bohužel dle našich zkušeností, většina pacientů o své primární nákaze neví, protože se většinou při projevech připomínajících př. angínu, chřipku na HIV infekci nemyslí (neuvede-li pacient rizikový pohlavní styk), proto se většinou HIV infekce diagnostikuje až později.


Za poslední rok 2014 máme v Plzeňském kraji nově diagnostikováno 7 nových HIV pozitivních.

Přeji hezký den. Jana Braunová
MUDr. Jana Braunová - 09.12.2014 13:27:53

OTÁZKA: Dobrý den,
pan doktorko, proč se nemoc pořád tak šíří, vždyť je velká osvěta...
Děkuji
Hana. K. - 09.12.2014 10:31:16
ODPOVĚĎ: Dobrý den.

Dle mého názoru se HIV infekce i přes osvětu šíří dále proto, že si mnozí lidé stále myslí, že se jich tato nemoc netýká a chovají se rizikově, nechrání se před přenosem tohoto onemocnění.

S pozdravem Jana Braunová
MUDr. Jana Braunová - 09.12.2014 13:05:45

OTÁZKA: Když je nemoc v konečné fázi, má pacient má po těle boláky ? A pokud ano, nejsou tito lidé výrazně infekční? Děkuji
Marcel nosek - 09.12.2014 10:17:38
ODPOVĚĎ: Dobrý den pane Nosek.

U pacientů s pokročilejší HIV infekcí, kdy vlivem této infekce dochází k destrukci imunitního systému pacienta, dochází k propuknutí tzv. oportunních infekcí, mezi něž patří i některé kožní projevy. Mezi kožní projevy patří jak virové, bakteriální či plísňové infekce kůže, tak i kožní nádorová onemocnění. Předpokládám, že "boláky" po těle myslíte projevy Kaposiho sarkomu, což je nádorové onemocnění způsobené lidským herpetickým virem HHV-8, které se může vyskytnout u HIV pozitivních pacientů ve stadiu AIDS (u pacientů s rozvinutým těžkým imunodeficitem).

Pokud má pacient vysokou virovou nálož, tzn. velké množství viru v krvi, je samozřejmě více infekční, než pacient s nízkou virovou náloží.
Platí zde ale stále stejné cesty přenosu HIV infekce - pohlavním stykem, krví a krevními deriváty, vertikální přenos (z HIV pozitivní matky na plod). K nákaze běžným kontaktem, dotykem, podáním ruky s nemocným s kožními projevy k přenosu HIV infekce nedochází (pokud jste se ptal na tohle).
S pozdravem Jana Braunová
MUDr. Jana Braunová - 09.12.2014 13:00:26

OTÁZKA: Paní doktorko, je pravda, že už dnes jsou léky, které šíření viru zastaví a tím i nemoc zpomalí?
julie K. - 09.12.2014 10:15:21
ODPOVĚĎ: Dobrý den,

ano, máte pravdu. V současné době máme k dispozici skupiny léků k léčbě pacientů s HIV infekcí. Principem léčby HIV infekce je užívání léků, tzv. antiretrovirotik, které umí zabránit(různými mechanismy působení) množení viru HIV v lidském těle.
Cílem této léčby je zjednodušeně řečeno zabránit dalšímu množení viru v lidském těle, snížení množství viru v krvi na co nejnižší hodnoty (virová nálož) a zlepšení imunitního stavu pacienta a tím zpomalení progrese nemoci.
Přeji hezký den. Jana Braunová
MUDr. Jana Braunová - 09.12.2014 11:52:03

Kliknutím na téma chatu zobrazíte celý chat.

Datum chatu Téma chatu Na dotazy odpovídal/a
20.11.2023 Zkouška Jana Würflová
21.11.2023 Dekubity Bc. Vanda Tomášková
17.10.2023 Víte, co jíte? Bc. Romana Fatková, DiS.
18.10.2022 Víte co jíte? Bc. Romana Fatková, DiS.
04.01.2022 Očkování proti Covid – 19 (poznatky a postřehy po ročním očkování….) MUDr. Alena Koubová
21.12.2021 Péče o matku a dítě v šestinedělí MUDr. Jaroslava Karbanová, Ph.D.
07.12.2021 Dekubity Mgr. Nina Müllerová
01.11.2021 Revmatická onemocnění MUDr. Jan Zeman
09.11.2021 Rakovina prostaty a varlat MUDr. Ivan Trávníček, Ph.D.
26.10.2021 Anestezie a resuscitace prof. MUDr. Jan Beneš, Ph.D.
12.10.2021 Duševní zdraví Mgr. Lucie Eisenvortová
12.10.2021 Duševní zdraví Mgr. Lucie Eisenvortová
14.09.2021 Antikoncepce - pomocník nebo strašák? MUDr. Jan Humplík
22.06.2021 Kožní nádory doc. MUDr. Tomáš Fikrle, Ph.D.
08.06.2021 Darování krve - nejvzácnější tekutiny MUDr. Jana Ticháčková
25.05.2021 Hypertenze prof. MUDr. Jan Filipovský, CSc.
11.05.2021 Únavový syndrom Mgr. Pavel Brenkus
27.04.2021 Jarní alergie MUDr. Martina Vachová, Ph.D.
13.04.2021 Parkinsonova choroba MUDr. Vojtěch Mach
30.03.2021 Covid a jeho dopady na naší psychiku Mgr. Dana Chmelařová, Ph.D.
16.03.2021 Bolesti zad - civilizační choroba MUDr. Andrea Kunschová
02.03.2021 Cévní mozková příhoda - mrtvice doc. MUDr. Jan Mraček, Ph.D.
16.02.2021 Rakovina krve doc. MUDr. Daniel Lysák, Ph.D.
02.02.2021 Očkování proti Covid - 19 MUDr. Jana Váchalová
19.01.2021 Infarkt doc. MUDr. Ivo Bernat, Ph.D.
19.01.2021 Infarkt doc. MUDr. Ivo Bernat, Ph.D.
05.01.2021 Oční nemoci a vady MUDr. Ivana Sováková
15.12.2020 Jak se vyhnout stresu o Vánocích Mgr. Pavel Brenkus
01.12.2020 DĚTSKÁ OBEZITA MUDr. Petra Paterová
03.11.2020 RAKOVINA PROSTATY A VARLAT MUDr. Hana Sedláčková
20.10.2020 OSTEOPORÓZA doc. MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D.
06.10.2020 STAŘECKÁ DEMENCE MUDr. Zdeňka Roubalová
10.03.2020 ONEMOCNĚNÍ LEDVIN MUDr. Jiří Kolář
25.02.2020 Fibrilace síní doc. MUDr. Vlastimil Vančura, Ph.D.
11.02.2020 EPILEPSIE U DOSPĚLÝCH MUDr. Hana Vacovská
28.01.2020 Robotické operace MUDr. Václav Karnos
14.01.2020 NEDOSTATEK VITAMÍNU D A JEHO DŮSLEDKY prof. MUDr. Ondřej Topolčan, CSc.
17.12.2019 ZÁNĚTY STŘEV A DRÁŽDIVÝ TRAČNÍK MUDr. Jan Kotyza
03.12.2019 PREVENCE AIDS prof. MUDr. Petr Pazdiora, Ph.D.
19.11.2019 NOVINKY V LÉČBĚ DIABETU MUDr. Michal Krčma, Ph.D.
19.11.2019 Novinky v léčbě diabetu MUDr. Michal Krčma, Ph.D.
05.11.2019 Bipolární porucha MUDr. Jiří Hudeček
22.10.2019 Akutní a chronická otrava oxidem uhelnatým - příznaky a léčba MUDr. Martin Štěpán
08.10.2019 PROBLÉMY SE ZRAKEM, ONEMOCNĚNÍ OČÍ MUDr. Ivana Sováková
24.09.2019 Antikoncepce - možnosti, přínosy, rizika, věk žen a potíže po vysazení MUDr. Jan Humplík
10.09.2019 Artroskopie kloubů MUDr. Ondřej Havel
18.06.2019 Kardiak v létě – na co pozor, jak na dovolenou, jak s pohybem … MUDr. Jan Lhotský
04.06.2019 MELANOM MUDr. Barbora Divišová, Ph.D.
21.05.2019 ŽALUDEČNÍ A DVANÁCTNÍKOVÉ VŘEDY MUDr. Luděk Bouchner
07.05.2019 HPV viry – co všechno způsobují, jaká je prevence doc. MUDr. Jiří Bouda, Ph.D.
23.04.2019 PORUCHY SRÁŽLIVOSTI KRVE – PŘÍČINY, PROJEVY, LÉČBA MUDr. Zdeňka Hajšmanová
09.04.2019 Prevence a léčba diabetické nohy MUDr. Ivana Flanderová
26.03.2019 Zelený zákal, ztráta zraku MUDr. Ivana Sováková
12.03.2019 Rakovina jater prof. MUDr. Vladislav Třeška DrSc.
26.02.2019 Paradentóza - Parodontis MUDr. Jan Liška
12.02.2019 Degenerativní onemocnění páteře, bolesti zad MUDr. Jaroslava Suchá
29.01.2019 Ekzém, lupénka a jiné kožní choroby prof. MUDr. Petra Cetkovská, Ph.D.
15.01.2019 Operace štítné žlázy MUDr. Vladan Hrabě
18.12.2018 Předvánoční stres Mgr. Dana Chmelařová
04.12.2018 Gynekologická onemocnění a operace MUDr. Jiří Presl, Ph.D.
20.11.2018 Ředění krve, proč je to důležité? MUDr. Tomáš Mádr
06.11.2018 Světový den diabetu MUDr. Michal Krčma, Ph.D.
23.10.2018 Osteoporóza doc. MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D.
09.10.2018 Léčebná chirurgie pro a po hubnutí MUDr. Jan Geiger
25.09.2018 Choroby srdce ve stáří MUDr. Jan Lhotský
11.09.2018 Patní ostruha MUDr. Michal Ruml
26.06.2018 Kýla doc. MUDr. Jarmil Šafránek, Ph.D.
19.06.2018 Angina Pectoris doc. MUDr. Jitka Mlíková Seidlerová, Ph.D.
22.05.2018 Cukrovka u dětí a dospívajících MUDr. Petra Paterová
24.04.2018 Alergie a astma MUDr. Martina Vachová
10.04.2018 Onemocnění žlučníku MUDr. Karel Rupert, Ph.D.
27.03.2018 Infekční onemocnění plic – tuberkulóza, zápal plic MUDr. David Havel
27.03.2018 Infekční onemocnění plic – tuberkulóza, zápal plic MUDr. Gabriela Krákorová, Ph.D.
13.03.2018 Nádory mozku a míchy MUDr. Petr Vacek
27.02.2018 Rakovina jícnu a žaludku MUDr. Karel Balihar, Ph.D.
13.02.2018 Rakovina plic MUDr. Veronika Bednářová
30.01.2018 Kosmetické nedostatky kůže – akné, bradavičky, kuří oka, jaterní skvrny, ochlupení MUDr. Barbora Divišová, Ph.D.
16.01.2018 Klimakterium (menopauza) - klimakterické potíže a jejich řešení, důsledky klimakteria MUDr. Lukáš Prajka
02.01.2018 Máme se bát antibiotik? MUDr. Tamara Bergerová
19.12.2017 Kladné emoce, šíření klidu a dobré nálady / energie nejen o svátcích Mgr. Blanka Šestáková, Ph.Dr.
21.11.2017 Řídnutí kostí – osteoporóza doc. MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D.
07.11.2017 Cukrovka - Diabetes mellitus MUDr. Vojtěch Česák
24.10.2017 Rakovina prostaty a známá kampaň Movember MUDr. Tomáš Vavřík
10.10.2017 Onemocnění velkých kloubů MUDr. Karel KOUDELA, Ph.D.
26.09.2017 Porody, 10. výročí Gynekologicko-porodnické kliniky doc. MUDr. Zdeněk Novotný, CSc.
12.09.2017 Kardiovaskulární choroby prof. MUDr. Jan Filipovský, CSc.
20.06.2017 Dětské úrazy MUDr. Pavel Hořák
06.06.2017 Opalování a prevence melanomu MUDr. Barbora Divišová Ph.D.
23.05.2017 Poruchy prokrvení dolních končetin – současné možnosti léčby doc. MUDr. Jiří Moláček, Ph.D.
09.05.2017 Vysoký krevní tlak a rizika s ním spojená MUDr. Markéta Hronová
25.04.2017 Meningokokové infekce a očkování proti nim MUDr. Alena Koubová
11.04.2017 Parkinsonova choroba MUDr. Jan Žák
28.03.2017 Zápal plic, kašel MUDr. David Havel
14.03.2017 Ekzém, lupénka a jiné kožní choroby MUDr. Martin Novák
28.02.2017 Křečové žíly prof. MUDr. Vladislav Třeška, DrSc.
14.02.2017 Karcinom prostaty a nové technologie, které zachytí nádor přesněji MUDr. tomáš Vavřík
31.01.2017 Dna, revmatismus MUDr. David Suchý, Ph.D.
17.01.2017 LDN - Lůžka dlouhodobě nemocných MUDr. Miloš Kopecký
03.01.2017 Migréna MUDr. Rudolf Kotas
20.12.2016 Porod MUDr. Jaroslava Karbanová
06.12.2016 Zdravotní pomůcky pro lidi nemocné i zdravé Jana Martincová
29.11.2016 Úzkost a podzimní deprese PhDr. Blanka Šestáková
22.11.2016 Chronická obstrukční plicní nemoc MUDr. Petr Šafránek
15.11.2016 Cukrovka (Diabetes mellitus) MUDr. Klára Picková
08.11.2016 Zelený zákal, ztáta zraku MUDr. Ivana Sováková
01.11.2016 Paradentóza MUDr. Barbora Valentová
25.10.2016 Karcinom prsu MUDr. Andrea Ňaršanská
18.10.2016 Nejčastější choroby ve stáří MUDr. Kateřina Soukupová
11.10.2016 Výživa Mgr. Jana Körnerová
04.10.2016 Ušní, nosní a krční onemocnění u dětí i dospělých MUDr. Vladan Hrabě
27.09.2016 Alzheimerova choroba doc.MUDr. Jiří Beran, CSc.
20.09.2016 Sociální péče o seniory, terénní a pobytové služby Mgr.Bc. Ivana Šuryová
13.09.2016 Dětská obezita MUDr. Dominika Cvalínová
21.06.2016 Chudokrevnost (Anemie) MUDr.Jitka Šlechtová
14.06.2016 Dárcovství krve MUDr. Jana Ticháčková
07.06.2016 Plastická chirurgie MUDr. Tomáš Kydlíček, Ph.D., MBA.
31.05.2016 Hypertenze prof. MUDr. Jan Filipovský, CSc.
17.05.2016 První pomoc MUDr. Jan Zatloukal
10.05.2016 Porod MUDr. Jaroslava Karbanová
03.05.2016 Melanom prof. MUDr. Karel Pizinger, CSc.
26.04.2016 Epilepsie u dětí MUDr. Jitka Rokytová
19.04.2016 Žaludeční vředy MUDr. Eva Mayerová
12.04.2016 Rakovina ženských orgánů MUDr. Jiří Presl, Ph.D.
05.04.2016 Alzheimerova nemoc MUDr. Zdeňka Roubalová
29.03.2016 Leukémie MUDr. Pavel Jindra, Ph.D.
22.03.2016 Poruchy zraku MUDr. Marie Jurčuková
15.03.2016 Trombóza MUDr. Tomáš Mádr
08.03.2016 Poruchy řeči Mgr. Ivana Herejková
01.03.2016 Jód a jeho vliv nejen na štítnou žlázu MUDr. Hana Grégrová
23.02.2016 Dětská stomatologie doc. MUDr. Vlasta Merglová, CSc.
16.02.2016 Psychosomatické poruchy PhDr. Mgr. Blanka Šestáková
09.02.2016 Bolesti zad a páteře MUDr. Jiří Valeš
02.02.2016 Chřipka MUDr. Jaroslav Jirouš
26.01.2016 Léčba hemeroidů a křečových žil MUDr. Vilém Kuntscher, Ph.D.
19.01.2016 Možnosti diagnostiky pomocí moderní techniky prof. MUDr. Jiří Ferda, Ph.D.
12.01.2016 Spánková apnoe, chrápání MUDr. Krista Plicková
05.01.2016 Péče o předčasně narozené děti doc. MUDr. Jiří Dort, Ph.D.
15.12.2015 Duševní pohoda o Vánocích PhDr. Mgr. Blanka Šestáková
08.12.2015 Celiakie Jaroslava Kreuzbergová, DiS.
01.12.2015 Tuberkulóza MUDr. Václava Dubová
24.11.2015 Lčebná rehabilitace u dětí MUDr. Helena Sobotková
10.11.2015 Diabetes mellitus (cukrovka) prof. MUDr. Zdeněk Rušavý, Ph.D.
03.11.2015 Chřipka a pneumokoková onemocnění MUDr. Jana Váchalová
27.10.2015 Dětská obezita prof. MUDr. Josef Sýkora, Ph.D.
20.10.2015 Revmatická onemocnění MUDr. David Suchý, Ph.D.
13.10.2015 Úzkostné poruchy a fóbie - možnosti léčby bez léků Mgr. Vladimír Stuchl
06.10.2015 Náhlá srdeční smrt MUDr. Vlatimil Vančura, Ph.D.
29.09.2015 Stáří MUDr. Vlasta Štastná
22.09.2015 Rakovina ledvina a jiná ledvinová onemocnění MUDr. Viktor Eret, Ph.D.
15.09.2015 Dětské očkování prof. MUDr.Josef Sýkora, Ph.D.
08.09.2015 Dětské psychické poruchy MUDr. Jiří Podlipný, Ph.D.
30.06.2015 Klíšťová encefalitida MUDr. Jarmila Kydlíčková
23.06.2015 Lékařská genetika MUDr. Ivan Šubrt, Ph.D.
16.06.2015 Infarkt myokardu MUDr. Ivo Bernat
09.06.2015 1.pomoc MUDr. Jakub Kletečka
02.06.2015 Melanom MUDr. Barbora Divišová, Ph.D.
26.05.2015 Bolest a pohyb – vhodné pohybové aktivity z pohledu fyzioterapeuta MUDr. Hana Hladová
19.05.2015 Alergie a astma doc. MUDr. Petr Panzner, CSc,
12.05.2015 endokrinologie MUDr. Michal Krčma
05.05.2015 Chronický únavový syndrom MUDr. Věra Vobořilová
28.04.2015 Gynekologická onemocnění doc. MUDr. Vladimír Kališ, Ph.D.
21.04.2015 Nedoslýchavost MUDr. Monika Vohlídková
14.04.2015 Deprese a jiné psychické nemoci. MUDr. Jiří Hudeček
07.04.2015 Bezpečnost potravin Bc. Eva Halámková
31.03.2015 Dárcovství krve MUDr. Petra Šlechtová, MBA
24.03.2015 Zdraví spánek, poruchy spánku MUDr. Krista Plicková
17.03.2015 Časté nemoci dutiny ústní doc. MUDr. Vlasta Merglová, CSc.
10.03.2015 Cévní mozková příhoda MUDr. Jiří Polívka, CSc.
03.03.2015 Chronické defekty MUDr. Petr Šíma
24.02.2015 Rakovina močového měchýře MUDr. Dušan Mrkos
17.02.2015 Chřipku nepodceňujte! MUDr. Alena Koubová
10.02.2015 Artróza MUDr. Karel Koudela, Ph.D.
03.02.2015 Nový stacionář pro seniory Ing. Bc. Andrea Mašínová, MBA
27.01.2015 Nemoci zažívacího ústrojí, vyšetřovací metody trávicího traktu MUDr. Luděk Bouchner
20.01.2015 Choroby ve stáří MUDr. Kateřina Soukupová
13.01.2015 Chci zhubnout! Jaroslava Kreuzbergová, DiS.
16.12.2014 Chronická obstrukční plicní nemoc a problematika kouření MUDr. Gabriela Krákorová, Ph.D.
09.12.2014 Otázky kolem HIV a AIDS MUDr. Jana Braunová
02.12.2014 Krční, nosní a ušní choroby u dětí a dospělých doc. MUDr. Jaroslav Slípka, CSc.
25.11.2014 Možnosti současné plastické chirurgie MUDr. Tomáš Kydlíček, Ph.D., MBA
18.11.2014 Diabetes mellitus MUDr. Michal Krčma, Ph.D.
11.11.2014 Oční nemoci a vady as. MUDr Šárka Belfínová
04.11.2014 Dárcovství kostní dřeně MUDr. Veronika Bergerová
21.10.2014 Osteoporóza u mužů a žen MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D.
14.10.2014 Kojení a péče o dítě do 1 roku MUDr. Monika Kepková
07.10.2014 Duševní choroby a duševní zdraví MUDr. Jiří Podlipný, Ph.D
30.09.2014 Bolesti hlavy a zad, současné civilizační choroby MUDr. Petr Ševčík, Ph.D.
23.09.2014 Urologická onemocnění MUDr. Dušan Mrkos
16.09.2014 Onkologická onemocnění MUDr. Marie Votavová
09.09.2014 Poruchy chování a učení v dětském věku, péče o děti zdravotně znevýhodněné. Mgr. Alice Kozáková
24.06.2014 Kožní nemoci MUDr. Martin Novák
17.06.2014 Rakovina prsu MUDr. Ilona Zedníková
10.06.2014 Infekční onemocnění a cestovní medicína MUDr. Alena Koubová
03.06.2014 Dětské letní nemoci MUDr. Zdeňka Černá
27.05.2014 Sociální práce ve zdravotnictví Mgr. Eva Weinfurterová
20.05.2014 Porody ve FN Plzeň Bc. Ivana Hánová
13.05.2014 Výživa Jaroslava Kreuzbergová, DiS.
06.05.2014 Dárcovství krve MUDr. Mája Švojgrová
29.04.2014 Vše o Fakultní nemocnici Plzeň Ing. Bc. Andrea Mašínová, MBA