Online chat - Archiv



13.10.2015 - Úzkostné poruchy a fóbie - možnosti léčby bez léků


Na dotazy odpovídal/a: Mgr. Vladimír Stuchl


OTÁZKA: Dobry den, cim jsem starsi, tim vic propadam panice v malem, uzavrenem prostoru. Poradite, jak bojovat s klaustrofobii? Dekuji.
Helena - 13.10.2015 12:15:50
ODPOVĚĎ: Dobrý den Heleno,

každý člověk, který trpí fobií vždy v kritické situaci udělá něco, co jeho úzkost sníží. Ve vašem případě předpokládám, že se např. budete vyhýbat jízdě výtahem, nebo přeplněným prostředkům MHD, apod. Dle experimentálních studií a několik desítek let trvajících zkušeností mozek na tuto redukci úzkosti reaguje jako na odměnu a pomocí podmiňování tuto úzkost fixuje. Pokud se problému chcete zbavit, je třeba (zjednodušeně řečeno) přestat se těmto prostorům vyhýbat. Obvykle to člověk dokáže pouze pomocí terapeuta. Ve vašem případě je indikována kognitivně behaviorální terapie, obrátit se můžete např. sem: http://kbt-plzen.webnode.cz/o-kbt/. Účinnost léčby je vysoká.

S pozdravem

Mgr. Vladimír Stuchl
Mgr. Vladimír Stuchl - 13.10.2015 15:07:05

OTÁZKA: Od mala mám hrůzu, panickou, ze psů, malých i velkých. Několikrát jsem byla psy napadena, i s menšími úrazy. Domnívám se, že psi tento můj strach cítí a proto jsou na moji osobu agresivní. Je vůbec možno se tohoto strachu zbavit? Děkuji Magdalena.
Magdalena - 13.10.2015 13:56:45
ODPOVĚĎ: Dobrý den Magdaleno,

Vaše fobie ze psů je skutečně komplikovaná tím, že psi strach cítí a reagují podle toho. Nicméně řešitelné to je. Jedna z možností je pořídit si psa a chodit s ním mezi ostatní "pejskaře". Časem si na přítomnost psů zvyknete. Vyhýbáním svůj strach zvyšujete. Pokud je pro vás tato možnost z nějakého důvodu vyloučena, můžete navštívit odborníka na kognitivně - behaviorální terapii, např. zde. http://kbt-plzen.webnode.cz/o-kbt/.

S pozdravem

Mgr. Vladimír Stuchl
Mgr. Vladimír Stuchl - 13.10.2015 14:57:40

OTÁZKA: Dobrý den,
moje neteř trpí fobií z motýlů, je možné to nějak vysvětlit? Jana
nemcovaj - 13.10.2015 14:30:18
ODPOVĚĎ: Dobrý den,

nepíšete jak je neteř stará. U předškolních dětí jsou fobie běžné a obvykle sami časem odezní. Jinak fobie vznikají na podkladě dispozic k úzkostnému reagování a nějakého traumatického zážitku. Jsou dobře léčitelné pomocí kognitivně - behaviorální terapie. Obrátit se můžete např. sem: http://kbt-plzen.webnode.cz/o-kbt/ nebo na Mgr. Jolanu Peňázovou z FN v Plzni - Lochotíně tel 377 104 210.

S pozdravem

Mgr. Vladimír Stuchl
Mgr. Vladimír Stuchl - 13.10.2015 14:51:44

OTÁZKA: Dobrý den, trochu mne trápí, že se bojím toho co najdu ve tmě. Mám s tím problém od mala, co jsem viděla poprvé horor. Mám velice bujnou fantazii. Věřím na ufo a duchy. Není to nic hrozného, obejdu se bez toho abych měla pořád rozsvíceno. Je mi už 26 a říkám si, jestli to není moc divné u dospělého člověka. Trochu se za to stydím. Děkuji
Katka - 13.10.2015 12:11:16
ODPOVĚĎ: Dobrý den Katko,

nemáte se za co stydět. Je vidět, že máte dispozice k úzkostnému prožívání, což má hodně lidí. Ufo, duchové.. otázka je co svědčí pro jejich existenci a co proti. Zkuste si to třeba sepsat. Jinak mohu doporučit psychoterapii kde byste mohla svoje problémy vyřešit.

S pozdravem

Mgr. Vladimír Stuchl
Mgr. Vladimír Stuchl - 13.10.2015 14:45:57

OTÁZKA: Dobrý den,
trápí mne úzkost, sklíčenost, občas mám pocit jako by se ze mne vytratila duše, jsem i paranoidní (ani nemám facebook, protože si myslím že je to prostředek ke sledování lidí) . Tento stav mám několikrát do měsíce. Myslím že je to tím, jaký je svět, plný násilí, bezohledností, riziko války, uprchlíci, člověka přepadnou i kvůli stokoruně (po tmě se venku bojím chodit). S globálníma problémama nic sama nenadělám a to mě štve. Jak mám s těmito pocity bojovat? Své problémy si uvědomuji, mluvím s nimi se svým manželem. Zbavit se jich však nedokážu. K psychoterapeutovi moc nechci, bojím se aby mne neoznačili za blázna a svěřovat se cizímu i když odborníkovi se mi s tímhle nechce.Mám spokojený vztah,v práci jsem také relativně spokojená. Pravidelně cvičím, věnuji se zálibám. Co víc mám dělat? Nebo se bez odborné pomoci neobejdu?
Děkuji velice za vaši odpověď.
Lída N. - 13.10.2015 12:06:36
ODPOVĚĎ: Dobrý den Lído,

myslím, že Váš problém nepramení z toho jaký je svět, ale z toho jak jste zvyklá tento svět vnímat. Média nám předkládají virtuální realitu, která není pro skutečný svět reprezentativní. Je možné, že vaše sklíčenost a úzkost je sekundární a vyplývá z přeceňování rizik a podceňování vlastních schopností a možností. Neváhejte vyhledat odborníka - psychoterapeuta. Nejste blázen a nikdo Vás tak vnímat ani nebude.

S pozdravem

Mgr. Vladimír Stuchl
Mgr. Vladimír Stuchl - 13.10.2015 14:40:43

OTÁZKA: Mám od dětství problém promluvit na veřejnosti, nejenom např. přednést přednášku, v dětství básničku apod. - to byla a je noční můra, ale i se zeptat na něco před více lidmi. Dá se s tím něco dělat? Dá se to překonat? Přemýšlela jsem o nějakých kurzech rétoriky apod., ale žádné jsem v Plzni neobjevila.
Judita - 13.10.2015 11:55:42
ODPOVĚĎ: Dobrý den Judito,

trpíte sociální fobií, což je druhá nejčastěji se vyskytující fobie vůbec. Kurzy rétoriky by částečně pomoci mohly, ale Váš problém není primárně v rétorice, nýbrž ve strachu. Psychoterapeutická léčba je vysoce účinná pokud vyhledáte kognitivně - behaviorální terapii např. zde: http://kbt-plzen.webnode.cz/o-kbt/. Můžete se taky obrátit na naši kliniku kde lze absolvovat tříměsíční skupinovou psychoterapii nebo individuální sezení.

S pozdravem

Mgr. Vladimír Stuchl
Mgr. Vladimír Stuchl - 13.10.2015 14:21:33

OTÁZKA: Dobrý den,
od malička se bojím tmy, spím v rozsvícené místnosti a čím jsem starší, domýšlím, co by se mohlo stát, kdyby mne někdo přepadl a já měla rozsvíceno málo světel.(i po domě). Můj strach začíná to obtěžovat rodinný rozpočet a nevím si rady.
děkuji
Mirka S. - 13.10.2015 11:20:52
ODPOVĚĎ: Dobrý den Mirko,

strach ze tmy patří mezi typicky dětské strachy a u některých lidí přetrvává do dospělosti. Pravděpodobně máte zvýšenou pohotovost k úzkostnému reagování obecně. Váš strach je živen vaším vyhýbavým chováním - svícením v noci. Krátkodobě sice svoji úzkost snížíte, ale dlouhodobě to váš problém fixuje. Zkuste spát potmě a vydržet zpočátku zvýšenou úzkost. Uvidíte, že po čase sama odezní. Pokud by potíže přetrvávaly, zkuste se obrátit na odborníka přes kognitivně - behaviorální terapii (např. zde: http://kbt-plzen.webnode.cz/o-kbt/) nebo na naší psychiatrickou kliniku.

S pozdravem

Mgr. Vladimír Stuchl
Mgr. Vladimír Stuchl - 13.10.2015 14:15:14

OTÁZKA: Dobrý den, za dva měsíce budou chodit čert s Mikulášem. Máme dvouletého syna, myslíte, že je vhodné, aby už k nám přišli? Jeden můj příbuzný v dětství měl z čerta takový šok, že z toho začal koktat a porucha řeči byla znatelná i v dospělosti. Myslíte si, že je tedy návštěva čerta u dětí vhodná a bezpečná? Děkuji Petra Fialová
Petra - 13.10.2015 14:01:54
ODPOVĚĎ: Dobrý den Petro,

návštěva čerta v rodině patří k našemu kulturnímu okruhu a myslím, že pro zdravé dítě není nebezpečná. Váš příbuzný by pravděpodobně začal koktat i z jiné příčiny. Nicméně pokud máte obavy, asi svého dvouletého synka nijak nezanedbáte pokud čerta vynecháte.

S pozdravem

Mgr. Vladimír Stuchl
Mgr. Vladimír Stuchl - 13.10.2015 14:06:38

OTÁZKA: Mám fobii z pavouků, lze to nějak vysvětlit? Fobii až takovou, že při představě, že na mně vlezl pavouk, jsem v minutě po smrti. Děkuji, Adámek.
Adámek - 13.10.2015 13:52:41
ODPOVĚĎ: Dobrý den pane Adámku,

trpíte nejčastěji se vyskytující fobií. Příčiny jsou mnohočetné, vždy je tam vrozená dispozice k úzkosti a často též "spouštěč" ve formě nějakého traumatického zážitku. Léčba pomocí kognitivně - behaviorální terapie je velmi účinná, obvykle trvá cca 1 měsíc. Obrátit se můžete např. sem: http://kbt-plzen.webnode.cz/o-kbt/, případně na naši psychiatrickou kliniku.

S pozdravem

Mgr. Vladimír Stuchl
Mgr. Vladimír Stuchl - 13.10.2015 14:01:54

OTÁZKA: Dobrý den, existuje nějaký způsob jak přesvědčit rodinného příslušníka k návštěvě psychoterapeuta a práci na sobě z důvodu dlouholeté přehnané úzkosti a fóbií? Konkrétně se jedná o úzkosti, že se stane něco nebezpečného (téměř denně, jsou to starosti o lidí z rodiny, které stresuje) a souvisí s tím i časté mytí rukou a čistoty vůbec. Problém si neuvědomuje a odborníka odmítá. Děkuji.
VERONIKA - 13.10.2015 11:56:04
ODPOVĚĎ: Dobrý den Veroniko,

bohužel zatím neznáme způsob jak někomu pomáhat proti jeho vůli. Navíc píšete, že dotyčný si problém neuvědomuje, takže je logické, že odborníka odmítá. Nicméně bych zkusil prozkoumat, zda si skutečně problém neuvědomuje, nebo má jen obavy z odborníka, např. proto, aby si někdo nemyslel, že je "blázen". Někdo je na své úzkosti zvyklý a trvají-li celý život, může mít dotyčný pocit, že takové prožívání je vlastně v "normě". Zkuste mu vysvětlit, že přehnané úzkosti nejsou nutné a že současná medicína je dokáže účinně léčit. Pomáhají jak psychoterapie, tak farmaka. Kontaktovat mne můžete na tel. 377 103 151 nejlépe ráno do 9,00 hod.

S pozdravem

Mgr. Vladimír Stuchl
Mgr. Vladimír Stuchl - 13.10.2015 13:53:33

OTÁZKA: Mám neustálý strach z nákazy. Mám potřebu mnohokrát za den si mýt ruce (třeba i 30x), nejraději bych chodila s rouškou jako v Číně, v domě mám několik praček vzduchu, skříňku plnou doplňků stravy- vitamíny, apod., přeháním vrstvení oděvů, abych neprochladla a neustále mne skličuje strach z nákazy kolem nás.
Neumím si pomoci, je to otravné i pro okolí.
Děkuji za radu
alice bendová - 13.10.2015 11:39:36
ODPOVĚĎ: Dobrý den Alice,

Váš strach z nákazy je upevňován vyhýbavým chováním. Píšete, že v domě máte několik praček vzduchu, mnoho doplňků stravy, přeháníte to s oblečením, atd. Všechny tyto úkony vedou krátkodobě k redukci úzkosti, kterou prožíváte, ale dlouhodobě ji naopak fixují. Je to proto, že mozek je evolučně konstruován tak, že chování, které je odměněno má tendenci se opakovat a chování, které odměněno není vyhasíná. Finta je v tom, že pro mozek není odměna jen něco příjemného, ale i redukce nepříjemného, což je vaše vyhýbavé chování. Léčba spočívá práve v nevyhýbání se tomu, čeho se bojíte. Je to samozřejmě velmi nepříjemné, ale účinné. Měla byste vyhledat odborníka - psychoterapeuta, který se zabývá kognitivně - behaviorální terapií. V Plzni se můžete obrátit např. na tato pracoviště: http://kbt-plzen.webnode.cz/. http://kbt-plzen.sluzby.cz/kontakt. Případně se můžete obrátit na naši kliniku, kde je možno absolvovat tříměsíční skupinovou psychoterapii, případně doplněnou individuálními sezeními. Tel. 377 103 151.

S pozdravem

Mgr. Vladimír Stuchl
Mgr. Vladimír Stuchl - 13.10.2015 13:42:06

Kliknutím na téma chatu zobrazíte celý chat.

Datum chatu Téma chatu Na dotazy odpovídal/a
20.11.2023 Zkouška Jana Würflová
21.11.2023 Dekubity Bc. Vanda Tomášková
17.10.2023 Víte, co jíte? Bc. Romana Fatková, DiS.
18.10.2022 Víte co jíte? Bc. Romana Fatková, DiS.
04.01.2022 Očkování proti Covid – 19 (poznatky a postřehy po ročním očkování….) MUDr. Alena Koubová
21.12.2021 Péče o matku a dítě v šestinedělí MUDr. Jaroslava Karbanová, Ph.D.
07.12.2021 Dekubity Mgr. Nina Müllerová
01.11.2021 Revmatická onemocnění MUDr. Jan Zeman
09.11.2021 Rakovina prostaty a varlat MUDr. Ivan Trávníček, Ph.D.
26.10.2021 Anestezie a resuscitace prof. MUDr. Jan Beneš, Ph.D.
12.10.2021 Duševní zdraví Mgr. Lucie Eisenvortová
12.10.2021 Duševní zdraví Mgr. Lucie Eisenvortová
14.09.2021 Antikoncepce - pomocník nebo strašák? MUDr. Jan Humplík
22.06.2021 Kožní nádory doc. MUDr. Tomáš Fikrle, Ph.D.
08.06.2021 Darování krve - nejvzácnější tekutiny MUDr. Jana Ticháčková
25.05.2021 Hypertenze prof. MUDr. Jan Filipovský, CSc.
11.05.2021 Únavový syndrom Mgr. Pavel Brenkus
27.04.2021 Jarní alergie MUDr. Martina Vachová, Ph.D.
13.04.2021 Parkinsonova choroba MUDr. Vojtěch Mach
30.03.2021 Covid a jeho dopady na naší psychiku Mgr. Dana Chmelařová, Ph.D.
16.03.2021 Bolesti zad - civilizační choroba MUDr. Andrea Kunschová
02.03.2021 Cévní mozková příhoda - mrtvice doc. MUDr. Jan Mraček, Ph.D.
16.02.2021 Rakovina krve doc. MUDr. Daniel Lysák, Ph.D.
02.02.2021 Očkování proti Covid - 19 MUDr. Jana Váchalová
19.01.2021 Infarkt doc. MUDr. Ivo Bernat, Ph.D.
19.01.2021 Infarkt doc. MUDr. Ivo Bernat, Ph.D.
05.01.2021 Oční nemoci a vady MUDr. Ivana Sováková
15.12.2020 Jak se vyhnout stresu o Vánocích Mgr. Pavel Brenkus
01.12.2020 DĚTSKÁ OBEZITA MUDr. Petra Paterová
03.11.2020 RAKOVINA PROSTATY A VARLAT MUDr. Hana Sedláčková
20.10.2020 OSTEOPORÓZA doc. MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D.
06.10.2020 STAŘECKÁ DEMENCE MUDr. Zdeňka Roubalová
10.03.2020 ONEMOCNĚNÍ LEDVIN MUDr. Jiří Kolář
25.02.2020 Fibrilace síní doc. MUDr. Vlastimil Vančura, Ph.D.
11.02.2020 EPILEPSIE U DOSPĚLÝCH MUDr. Hana Vacovská
28.01.2020 Robotické operace MUDr. Václav Karnos
14.01.2020 NEDOSTATEK VITAMÍNU D A JEHO DŮSLEDKY prof. MUDr. Ondřej Topolčan, CSc.
17.12.2019 ZÁNĚTY STŘEV A DRÁŽDIVÝ TRAČNÍK MUDr. Jan Kotyza
03.12.2019 PREVENCE AIDS prof. MUDr. Petr Pazdiora, Ph.D.
19.11.2019 NOVINKY V LÉČBĚ DIABETU MUDr. Michal Krčma, Ph.D.
19.11.2019 Novinky v léčbě diabetu MUDr. Michal Krčma, Ph.D.
05.11.2019 Bipolární porucha MUDr. Jiří Hudeček
22.10.2019 Akutní a chronická otrava oxidem uhelnatým - příznaky a léčba MUDr. Martin Štěpán
08.10.2019 PROBLÉMY SE ZRAKEM, ONEMOCNĚNÍ OČÍ MUDr. Ivana Sováková
24.09.2019 Antikoncepce - možnosti, přínosy, rizika, věk žen a potíže po vysazení MUDr. Jan Humplík
10.09.2019 Artroskopie kloubů MUDr. Ondřej Havel
18.06.2019 Kardiak v létě – na co pozor, jak na dovolenou, jak s pohybem … MUDr. Jan Lhotský
04.06.2019 MELANOM MUDr. Barbora Divišová, Ph.D.
21.05.2019 ŽALUDEČNÍ A DVANÁCTNÍKOVÉ VŘEDY MUDr. Luděk Bouchner
07.05.2019 HPV viry – co všechno způsobují, jaká je prevence doc. MUDr. Jiří Bouda, Ph.D.
23.04.2019 PORUCHY SRÁŽLIVOSTI KRVE – PŘÍČINY, PROJEVY, LÉČBA MUDr. Zdeňka Hajšmanová
09.04.2019 Prevence a léčba diabetické nohy MUDr. Ivana Flanderová
26.03.2019 Zelený zákal, ztráta zraku MUDr. Ivana Sováková
12.03.2019 Rakovina jater prof. MUDr. Vladislav Třeška DrSc.
26.02.2019 Paradentóza - Parodontis MUDr. Jan Liška
12.02.2019 Degenerativní onemocnění páteře, bolesti zad MUDr. Jaroslava Suchá
29.01.2019 Ekzém, lupénka a jiné kožní choroby prof. MUDr. Petra Cetkovská, Ph.D.
15.01.2019 Operace štítné žlázy MUDr. Vladan Hrabě
18.12.2018 Předvánoční stres Mgr. Dana Chmelařová
04.12.2018 Gynekologická onemocnění a operace MUDr. Jiří Presl, Ph.D.
20.11.2018 Ředění krve, proč je to důležité? MUDr. Tomáš Mádr
06.11.2018 Světový den diabetu MUDr. Michal Krčma, Ph.D.
23.10.2018 Osteoporóza doc. MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D.
09.10.2018 Léčebná chirurgie pro a po hubnutí MUDr. Jan Geiger
25.09.2018 Choroby srdce ve stáří MUDr. Jan Lhotský
11.09.2018 Patní ostruha MUDr. Michal Ruml
26.06.2018 Kýla doc. MUDr. Jarmil Šafránek, Ph.D.
19.06.2018 Angina Pectoris doc. MUDr. Jitka Mlíková Seidlerová, Ph.D.
22.05.2018 Cukrovka u dětí a dospívajících MUDr. Petra Paterová
24.04.2018 Alergie a astma MUDr. Martina Vachová
10.04.2018 Onemocnění žlučníku MUDr. Karel Rupert, Ph.D.
27.03.2018 Infekční onemocnění plic – tuberkulóza, zápal plic MUDr. David Havel
27.03.2018 Infekční onemocnění plic – tuberkulóza, zápal plic MUDr. Gabriela Krákorová, Ph.D.
13.03.2018 Nádory mozku a míchy MUDr. Petr Vacek
27.02.2018 Rakovina jícnu a žaludku MUDr. Karel Balihar, Ph.D.
13.02.2018 Rakovina plic MUDr. Veronika Bednářová
30.01.2018 Kosmetické nedostatky kůže – akné, bradavičky, kuří oka, jaterní skvrny, ochlupení MUDr. Barbora Divišová, Ph.D.
16.01.2018 Klimakterium (menopauza) - klimakterické potíže a jejich řešení, důsledky klimakteria MUDr. Lukáš Prajka
02.01.2018 Máme se bát antibiotik? MUDr. Tamara Bergerová
19.12.2017 Kladné emoce, šíření klidu a dobré nálady / energie nejen o svátcích Mgr. Blanka Šestáková, Ph.Dr.
21.11.2017 Řídnutí kostí – osteoporóza doc. MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D.
07.11.2017 Cukrovka - Diabetes mellitus MUDr. Vojtěch Česák
24.10.2017 Rakovina prostaty a známá kampaň Movember MUDr. Tomáš Vavřík
10.10.2017 Onemocnění velkých kloubů MUDr. Karel KOUDELA, Ph.D.
26.09.2017 Porody, 10. výročí Gynekologicko-porodnické kliniky doc. MUDr. Zdeněk Novotný, CSc.
12.09.2017 Kardiovaskulární choroby prof. MUDr. Jan Filipovský, CSc.
20.06.2017 Dětské úrazy MUDr. Pavel Hořák
06.06.2017 Opalování a prevence melanomu MUDr. Barbora Divišová Ph.D.
23.05.2017 Poruchy prokrvení dolních končetin – současné možnosti léčby doc. MUDr. Jiří Moláček, Ph.D.
09.05.2017 Vysoký krevní tlak a rizika s ním spojená MUDr. Markéta Hronová
25.04.2017 Meningokokové infekce a očkování proti nim MUDr. Alena Koubová
11.04.2017 Parkinsonova choroba MUDr. Jan Žák
28.03.2017 Zápal plic, kašel MUDr. David Havel
14.03.2017 Ekzém, lupénka a jiné kožní choroby MUDr. Martin Novák
28.02.2017 Křečové žíly prof. MUDr. Vladislav Třeška, DrSc.
14.02.2017 Karcinom prostaty a nové technologie, které zachytí nádor přesněji MUDr. tomáš Vavřík
31.01.2017 Dna, revmatismus MUDr. David Suchý, Ph.D.
17.01.2017 LDN - Lůžka dlouhodobě nemocných MUDr. Miloš Kopecký
03.01.2017 Migréna MUDr. Rudolf Kotas
20.12.2016 Porod MUDr. Jaroslava Karbanová
06.12.2016 Zdravotní pomůcky pro lidi nemocné i zdravé Jana Martincová
29.11.2016 Úzkost a podzimní deprese PhDr. Blanka Šestáková
22.11.2016 Chronická obstrukční plicní nemoc MUDr. Petr Šafránek
15.11.2016 Cukrovka (Diabetes mellitus) MUDr. Klára Picková
08.11.2016 Zelený zákal, ztáta zraku MUDr. Ivana Sováková
01.11.2016 Paradentóza MUDr. Barbora Valentová
25.10.2016 Karcinom prsu MUDr. Andrea Ňaršanská
18.10.2016 Nejčastější choroby ve stáří MUDr. Kateřina Soukupová
11.10.2016 Výživa Mgr. Jana Körnerová
04.10.2016 Ušní, nosní a krční onemocnění u dětí i dospělých MUDr. Vladan Hrabě
27.09.2016 Alzheimerova choroba doc.MUDr. Jiří Beran, CSc.
20.09.2016 Sociální péče o seniory, terénní a pobytové služby Mgr.Bc. Ivana Šuryová
13.09.2016 Dětská obezita MUDr. Dominika Cvalínová
21.06.2016 Chudokrevnost (Anemie) MUDr.Jitka Šlechtová
14.06.2016 Dárcovství krve MUDr. Jana Ticháčková
07.06.2016 Plastická chirurgie MUDr. Tomáš Kydlíček, Ph.D., MBA.
31.05.2016 Hypertenze prof. MUDr. Jan Filipovský, CSc.
17.05.2016 První pomoc MUDr. Jan Zatloukal
10.05.2016 Porod MUDr. Jaroslava Karbanová
03.05.2016 Melanom prof. MUDr. Karel Pizinger, CSc.
26.04.2016 Epilepsie u dětí MUDr. Jitka Rokytová
19.04.2016 Žaludeční vředy MUDr. Eva Mayerová
12.04.2016 Rakovina ženských orgánů MUDr. Jiří Presl, Ph.D.
05.04.2016 Alzheimerova nemoc MUDr. Zdeňka Roubalová
29.03.2016 Leukémie MUDr. Pavel Jindra, Ph.D.
22.03.2016 Poruchy zraku MUDr. Marie Jurčuková
15.03.2016 Trombóza MUDr. Tomáš Mádr
08.03.2016 Poruchy řeči Mgr. Ivana Herejková
01.03.2016 Jód a jeho vliv nejen na štítnou žlázu MUDr. Hana Grégrová
23.02.2016 Dětská stomatologie doc. MUDr. Vlasta Merglová, CSc.
16.02.2016 Psychosomatické poruchy PhDr. Mgr. Blanka Šestáková
09.02.2016 Bolesti zad a páteře MUDr. Jiří Valeš
02.02.2016 Chřipka MUDr. Jaroslav Jirouš
26.01.2016 Léčba hemeroidů a křečových žil MUDr. Vilém Kuntscher, Ph.D.
19.01.2016 Možnosti diagnostiky pomocí moderní techniky prof. MUDr. Jiří Ferda, Ph.D.
12.01.2016 Spánková apnoe, chrápání MUDr. Krista Plicková
05.01.2016 Péče o předčasně narozené děti doc. MUDr. Jiří Dort, Ph.D.
15.12.2015 Duševní pohoda o Vánocích PhDr. Mgr. Blanka Šestáková
08.12.2015 Celiakie Jaroslava Kreuzbergová, DiS.
01.12.2015 Tuberkulóza MUDr. Václava Dubová
24.11.2015 Lčebná rehabilitace u dětí MUDr. Helena Sobotková
10.11.2015 Diabetes mellitus (cukrovka) prof. MUDr. Zdeněk Rušavý, Ph.D.
03.11.2015 Chřipka a pneumokoková onemocnění MUDr. Jana Váchalová
27.10.2015 Dětská obezita prof. MUDr. Josef Sýkora, Ph.D.
20.10.2015 Revmatická onemocnění MUDr. David Suchý, Ph.D.
13.10.2015 Úzkostné poruchy a fóbie - možnosti léčby bez léků Mgr. Vladimír Stuchl
06.10.2015 Náhlá srdeční smrt MUDr. Vlatimil Vančura, Ph.D.
29.09.2015 Stáří MUDr. Vlasta Štastná
22.09.2015 Rakovina ledvina a jiná ledvinová onemocnění MUDr. Viktor Eret, Ph.D.
15.09.2015 Dětské očkování prof. MUDr.Josef Sýkora, Ph.D.
08.09.2015 Dětské psychické poruchy MUDr. Jiří Podlipný, Ph.D.
30.06.2015 Klíšťová encefalitida MUDr. Jarmila Kydlíčková
23.06.2015 Lékařská genetika MUDr. Ivan Šubrt, Ph.D.
16.06.2015 Infarkt myokardu MUDr. Ivo Bernat
09.06.2015 1.pomoc MUDr. Jakub Kletečka
02.06.2015 Melanom MUDr. Barbora Divišová, Ph.D.
26.05.2015 Bolest a pohyb – vhodné pohybové aktivity z pohledu fyzioterapeuta MUDr. Hana Hladová
19.05.2015 Alergie a astma doc. MUDr. Petr Panzner, CSc,
12.05.2015 endokrinologie MUDr. Michal Krčma
05.05.2015 Chronický únavový syndrom MUDr. Věra Vobořilová
28.04.2015 Gynekologická onemocnění doc. MUDr. Vladimír Kališ, Ph.D.
21.04.2015 Nedoslýchavost MUDr. Monika Vohlídková
14.04.2015 Deprese a jiné psychické nemoci. MUDr. Jiří Hudeček
07.04.2015 Bezpečnost potravin Bc. Eva Halámková
31.03.2015 Dárcovství krve MUDr. Petra Šlechtová, MBA
24.03.2015 Zdraví spánek, poruchy spánku MUDr. Krista Plicková
17.03.2015 Časté nemoci dutiny ústní doc. MUDr. Vlasta Merglová, CSc.
10.03.2015 Cévní mozková příhoda MUDr. Jiří Polívka, CSc.
03.03.2015 Chronické defekty MUDr. Petr Šíma
24.02.2015 Rakovina močového měchýře MUDr. Dušan Mrkos
17.02.2015 Chřipku nepodceňujte! MUDr. Alena Koubová
10.02.2015 Artróza MUDr. Karel Koudela, Ph.D.
03.02.2015 Nový stacionář pro seniory Ing. Bc. Andrea Mašínová, MBA
27.01.2015 Nemoci zažívacího ústrojí, vyšetřovací metody trávicího traktu MUDr. Luděk Bouchner
20.01.2015 Choroby ve stáří MUDr. Kateřina Soukupová
13.01.2015 Chci zhubnout! Jaroslava Kreuzbergová, DiS.
16.12.2014 Chronická obstrukční plicní nemoc a problematika kouření MUDr. Gabriela Krákorová, Ph.D.
09.12.2014 Otázky kolem HIV a AIDS MUDr. Jana Braunová
02.12.2014 Krční, nosní a ušní choroby u dětí a dospělých doc. MUDr. Jaroslav Slípka, CSc.
25.11.2014 Možnosti současné plastické chirurgie MUDr. Tomáš Kydlíček, Ph.D., MBA
18.11.2014 Diabetes mellitus MUDr. Michal Krčma, Ph.D.
11.11.2014 Oční nemoci a vady as. MUDr Šárka Belfínová
04.11.2014 Dárcovství kostní dřeně MUDr. Veronika Bergerová
21.10.2014 Osteoporóza u mužů a žen MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D.
14.10.2014 Kojení a péče o dítě do 1 roku MUDr. Monika Kepková
07.10.2014 Duševní choroby a duševní zdraví MUDr. Jiří Podlipný, Ph.D
30.09.2014 Bolesti hlavy a zad, současné civilizační choroby MUDr. Petr Ševčík, Ph.D.
23.09.2014 Urologická onemocnění MUDr. Dušan Mrkos
16.09.2014 Onkologická onemocnění MUDr. Marie Votavová
09.09.2014 Poruchy chování a učení v dětském věku, péče o děti zdravotně znevýhodněné. Mgr. Alice Kozáková
24.06.2014 Kožní nemoci MUDr. Martin Novák
17.06.2014 Rakovina prsu MUDr. Ilona Zedníková
10.06.2014 Infekční onemocnění a cestovní medicína MUDr. Alena Koubová
03.06.2014 Dětské letní nemoci MUDr. Zdeňka Černá
27.05.2014 Sociální práce ve zdravotnictví Mgr. Eva Weinfurterová
20.05.2014 Porody ve FN Plzeň Bc. Ivana Hánová
13.05.2014 Výživa Jaroslava Kreuzbergová, DiS.
06.05.2014 Dárcovství krve MUDr. Mája Švojgrová
29.04.2014 Vše o Fakultní nemocnici Plzeň Ing. Bc. Andrea Mašínová, MBA