Novinky

   zobrazit vše

Fakultní nemocnice Plzeň se již druhým rokem aktivně zapojila do kampaně Movember na podporu prevence rakoviny prostaty. Jedním z nositelů listopadového kníru je i ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek, Ph.D., který dodává: „Jako lékař neustále opakuji, že prevence je základem léčby. V nemocnici jsme vytvořili movembrovský tým, do kterého se zapojili naši zaměstnanci a mám velkou radost, že jsme našli podporu i mezi ženami. Věřím, že příští rok přizveme do našeho týmu i další účastníky, bylo by pěkné se v kampani spojit i s jinými subjekty.“
obr

Úspěšná léčba smíchem

Lékařsko-sesterský tým, ve složení Dr. Herber Ucík, odborný asistent Těhla, MUDrc. Julie Naprdová, doktorka na hlavu Gusta Hustá a sestřičky Jarmilka Prkenná a Laděna Sladěná, provedl v pondělí 9. listopadu 2015 „Velkou vizitu“ ve FN Plzeň na dětských odděleních psychiatrické, ortopedické, chirurgické a neurologické kliniky. Nejvíce pacientů navštívili na dětské klinice na oddělení větších dětí a na dětské hematoonkologii. Jako obvykle přinesli zdravotní klauni do nemocničních pokojů spoustu radosti a smíchu.

obr

Vítání zimy a vyrábění sněhuláků zpříjemnilo podzimní odpoledne na dětské klinice.
obr

odrazka  1.12. CHAT - TBC
29.11.2015
Tuberkulóza (TBC) je infekční onemocnění, postihující nejčastěji plíce. Přenos infekce se děje nejčastěji kapénkovou formou, zdrojem infekce je pak nemocný člověk. K přenosu dochází většinou po opakovaném úzkém kontaktu (v rodině, na pracovišti atp.); ale i déletrvající jednorázový kontakt s nemocným může vést k přenosu infekce..

Otázky týkající se Tuberkulózy bude v úterý 1.prosince 2015, tzv. Zdravé úterý, od 10,00 hod., odpovídat lékařka Kliniky pneumologie a ftizeologie MUDr. Václava Dubová v naší online poradně (CHAT) od 13,00 - 15,00 hod


Dovedete si představit, že v areálu Fakultní nemocnice Plzeň zažijete klasickou atmosféru hospody, cinkot sklenic, tradiční šum a ruch, výkřiky „Na zdraví“ společně s neodolatelnou chutí na něco dobrého?
Na Psychiatrické klinice dostal zelenou projekt, díky kterému tyto prožitky mohou zažít její pacienti přímo v nemocnici.Jedná se o Virtuální realitu v léčbě závislostí, jejímiž autory jsou MUDr. Jiří Podlipný,Ph.D., zástupce přednosty Psychiatrické kliniky, MUDr. Milan Beniš, lékař této kliniky, Ing. Petr Hořejší, Ph.D.a Ing. Jiří Polcar (oba Katedra průmyslového inženýrství a managementu ZČU Plzeň).

obr

V rámci Světového dne v boji proti AIDS zveme širokou veřejnost v úterý 1.prosince 2015 do FN Plzeň-Lochotín.
obr

Oddělení léčebné rehabilitace pečuje nejen o dospělé, ale i o dětské pacienty. Zdejší pracoviště navštěvují často děti s tonusovými poruchami (v brzké době po narození), kdy tělíčko dítěte má nižší nebo vyšší svalové napětí.

Na slavnostním večeru mezinárodní konference o eSourcingu eBF. 4.listopadu 2015 byli vyhlášeni vítězové mezinárodní eSourcingové soutěže Fair Sourcing Awards 2015. FN Plzeň získala 3.místo v kategorii Master a ocenění převzal ekonomický náměstek FN Plezň Ing. Viktor Wendler, MBA.
obr

18. listopad byl v roce 2008 prohlášen Evropským antibiotickým dnem (European Antibiotic Awareness Day - EAAD). Jedná se o celoevropskou kampaň za omezení užívání antibiotik v situacích, kdy nejsou vhodná, zejména u virových infekcí.
obr

Online chat

   (Zobrazit archiv předchozích chatů)

V tuto chvíli neprobíhá žádný online chat.

Zdravé úterky

Každé úterý odborníci Fakultní nemocnice Plzeň, formou online poradny (CHAT), komunikují s veřejností a odpovídají na dotazy našich pacientů či čtenářů.
Každé úterý otevíráme nové téma a dotazy zpracovává jiný odborník FN Plzeň.
Od února letošního roku jsme navázali spolupráci s Českým rozhlasem Plzeň a některé Zdravé úterky budeme mít tématicky společné s posluchači Českého rozhlasu Plzeň.

Čtenáři našich stránek mají možnost, každé úterý, v hlavní nabídce www.fnplzen.cz (CHAT), od 10,00 hod. napsat svůj dotaz a online komunikace s naším odborníkem probíhá vždy od 13,00 do 15,00 hod.

Mgr. Gabriela Levorová
tisková mluvčí FN PlzeňNejbližší chat bude spuštěn 17.12.2019 10:00:00, na téma ZÁNĚTY STŘEV A DRÁŽDIVÝ TRAČNÍK

Otázky týkající se tématu Záněty střev a dráždivý tračník mohou zájemci posílat do online poradny FN Plzeň na www.fnplzen.cz (CHAT) v úterý 17. prosince 2019, tzv. Zdravé úterý, od 10:00 hod., lékař gastroenterologické ambulance 1. Interní kliniky MUDr. Jan Kotyza bude odpovídat v naší poradně (CHAT) od 13:00 - 15:00 hod.  


Upozornění:

Otázky a příspěvky této komunikace nesmí obsahovat:
  • návrhy související s penězi či poskytováním služeb
  • informace, které by podporovaly rasismus či diskriminaci na základě pohlaví, náboženství, národnosti, sexuální orientace
  • materiál, který je neslušný, nenávistný, zavádějící, pomlouvačný či který uráží osoby jakékoliv socioekonomické skupiny
  • žádnou komerční či jinou firemní reklamu, osobní nebo komerční nabídky, včetně prohlášení
  • informace, které odkazují na jiné internetové stránky, adresy, e-mailové adresy, kontaktní informace nebo telefonní čísla